Juventus pobedio Inter u velikom italijanskom derbiju

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras u velikom italijanskom derbiju Inter sa 2:0, u utakmici 26. kola italijanskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Crno-beli su poveli u 55. minutu golom Arona Remzija, a pobedu je obezbedio Paulo Dibala u 67. minutu, na asistenciju Remzija.

Derbi Italije u Torinu odigran je bez publike, u pokušaju da se suzbije širenje koronavirusa. Taj meč trebalo je da se odigra prošlog vikenda ali je odložen.

Juventus ima 20 pobeda i prvi je na tabeli sa 63 boda, bodom više od drugoplasiranog Lacija.

Inter je pretrpeo drugi uzastopni poraz, ukupno treći u ligi i zauzima treće mesto na tabeli sa 54 boda.

Sve utakmice Serije A igraju se pred praznim tribinama.

Kako su preneli italijanski mediji, postoji mogućnost da se posle sastanka u utorak suspenduje cela sezona Serije A.

Ranije danas Udineze i Fjorentina odigrali su nerešeno 0:0, Sampdorija je pobedila Veronu sa 2:1, istim rezultatom Djenova je pobedila Milan, a Spal je pobedio Parmu sa 1:0.