U trendu

Vi ga nećete, a on vas juri

Dešava se da ste bili u vezi s nekom osobom, a onda ste rešili da raskinete. To ste i učinili. Samo što ta osoba ne prestaje da vas juri, i što joj vi više bežite, više vas juri. Mnogi ne znaju šta da učine u takvoj situaciji.
Ono što ti isti mnogi neretko ne znaju ili pak "zaboravljaju" jeste da je bežanje-i-jurenje klasična muško-ženska igra. Skoro svakom laska kad ga jure, samo što, kad do stvarnog jurenja dođe, shvati da to ume da bude i zamorno, da dovede do neprikladnih situacija, i da nije baš toliko zabavno kao što izgleda u mašti, kada se odvija samo onda i samo u onoj meri u kojoj to vama odgovara. Ne kažemo da oni koje jure svesno uživaju u tome, ali nesvesno se često događa upravo to. Tu nastaje problem.
U tom uživanju i nesvesno šaljete signale osobi koja vas juri da vam u nekoj meri to jurenje prija, što će ona, sasvim normalno, da shvati kao da još uvek ima šansu kod vas (a možda je i stvarno ima, samo vi to sebi ne želite da priznate). Verovali ili ne, zaista je najčešće slučaj baš ovo što smo opisali – osoba koju jure i koja se buni što je jure zapravo uživa u svemu tome, mada nije uvek svesna toga. Naravno, dešavaju se i patološki slučajevi, dešava se da je nečija percepcija poremećena pa vidi poziv tamo gde ga zaista nema, ali takvi slučajevi su u manjini – i to vrlo maloj.
Šta onda učiniti kad vas neko juri, a vi ste raskinuli s njim i verujete da ne želite više da budete s tom osobom? Preispitajte svoje ponašanje. Razmislite šta je to što činite a što bi moglo da se protumači kao bar neka vrsta poziva i/ili ohrabrenja. Recimo, ako vi toj osobi govorite da želite da vas ostavi na miru, ali to činite uz osmeh, iz kog god razloga da se smešite, verujte da vas neće shvatiti ozbiljno. Mahanje u prolazu, smešak u prolazu, bilo šta što šalje iole prijateljsku poruku može biti shvaćeno kao poruka da ipak nije sve gotovo. I, kako otkrivate te gestove koji šalju poruku za koju tvrdite da ne želite da je šaljete, ukidajte ih. Nemilosrdno, makar i delovali sebi nedovoljno učtivo.
U principu, najvažnije je da sa sobom raščistite da li mislite da bi tu ipak nešto moglo da bude. Ako iskreno smatrate da je gotovo i da tu više ničeg nema, verujte, primetiće se to i u vašem ponašanju, i ako se ne radi o nekom patološkom slučaju, bićete ostavljeni na miru. A ukoliko mislite da bi tu ipak moglo nečeg da bude, samo pod drugačijim uslovima, razmislite koji su to uslovi, da li realno postoje šanse da se ti uslovi ostvare – i prionite na akciju.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.