U trendu

I vaša veš mašina zahteva negu, obratite pažnju na ove znakove

Obično kada kupujemo već mašinu uvereni smo da smo “mirni” narednih nekoliko godina. Ipak, ni ona nije dugovečna, posebno ako je ne “negujete”.

Usled sve bržeg tempa života skloni smo da na neke stvari u kući ne obraćamo pažnju, sve dok iznenada ne prestanu sa radom. Ipak, retko je slučaj da je sve bilo “iznenada”. Tome su prethodili znakovi na koje sigurno niste obraćali pažnju. Kako biste produžili životni vek vašoj mašini, neophodno je usvojite ove navike.

– Pregradu za deterdžent držite otvorenom uvek kad mašina ne radi. provetravanje može pomoći da se ne stvaraju plesni i bakterije, pa tako da i ne dolazi do smrada.

– Odmah nakon završetka pranja, vrata na bubnju ostavite otvorena i ne zatvarajte ih sve do narednog korišćenja. To je način da smanjite rizik od stvaranja kamenca, plesni i bakterija u bubnju i oko njega.

– Praktikujte da jednom mesečno uključite mašinu na toplo pranje, ali bez veša u njoj. Možete dodati sodu bikarbonu ili sirće za bolji efekat čišćenja. Ovo će vam pomoći da ne dođe do stvaranja rđe u bubnju.

– Ne zaboravite da bar 3-4 puta godišnje očistite filter na veš mašini.

– Redovno čistite spoljašnjost mašine. Ovo zahteva možda minut ili dva, a dugoročno gledano će mnogo značiti za očuvanje uređaja. Isključite je iz struje i pamučnom vlažnom krpom operite spolja, a unutrašnje održavanje zavisi od onoga što je „muči“.

– Ko ima kućnog ljubimca, ima i dlake po celom stanu, pa i u veš-mašini. Da biste rešili ovaj problem, posle završenog pranja ostavite vrata od mašine otvorena. Kada se bubanj osuši, usisivačem pokupite preostale dlake.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.