Arsenal i Liverpul igrali bez golova u Londonu

Fudbaleri Arsenala i Liverpula igrali su danas u Londonu 0:0, u poslednjoj utakmici trećeg kola Premijer lige.

Liverpul je treći na tabeli engleskog prvenstva sa sedam bodova, tri više od devetoplasiranog Arsenala.

Iako nije bilo golova, utakmica je bila zanimljiva, a obe ekipe su imale nekoliko izglednih prilika za pogodak.

Liverpul je bio bolji i konkrentniji u prvom poluvremenu, ali je šuteve Kristijana Bentekea, Džejmsa Milnera i Roberta Firmina odlično branio Petr Čeh. Filip Kutinjo pogodio je prečku i stativu.

Najbolju priliku za Arsenal imao je Aleksis Sančes u drugom poluvremenu, kada je pogodio stativu. Londonski klub je do gola mogao i u samom finišu, ali je Simon Minjole odbranio dobar šut iz daljine Aleksa Čembrlena.

Srpski fudbaler Lazar Marković nije bio u sastavu Liverpula.