Čelsi pobedio Sautempton i prišao na bod zaostatka za vodećima

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras na gostujućem terenu Sautempton sa 2:0, u utakmici 10. kola Premijer lige i ostvarili četvrtu uzastopnu pobedu, kojom su se primakli na bod zaostatka za vodećim ekipama.

Čelsi je poveo u šestom minutu golom Edena Azara, a konačan rezultat postavio je Dijego Kosta u 55. minutu. To je bio 40. gol Koste u 64 utakmice u Premijer ligi.

Ekipa Antonija Kontea je posle četvrte uzastopne pobede četvrta na tabeli sa 22 boda i ima jedan manje od prvoplasiranog Mančester sitija, kao i Arsenala i Liverpula.

Sautempton je pretrpeo prvi poraz u poslednjih šest utakmica i zadržao se na devetom mestu na tabeli sa 13 bodova.

U ekipi Čelsija celu utakmicu odigrao je srpski reprezentativac Nemanja Matić, dok je Branislav Ivanović ušao u 84. minutu, dok je za Sautempton ceo meč odigrao Dušan Tadić.

Ranije danas Evrton je pobedio Vest Hem sa 2:0.