Golden Stejt nemilosrdan, Dramond promaĆĄivao za istoriju

KoĆĄarkaĆĄi Golden Stejta lako su u gostima pobedili Čikago sa 125:94, a pobedu je zabeleĆŸio i Klivlend, koji je savladao Bruklin sa 91:78.

Minesota je u gostima izgubila od Dalasa 106:94 posle produĆŸetka. Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica postigao je pet poena za Timbervulfse i odigrao je 17 minuta. Predsednik Partizana Nikola Peković proveo je neĆĄto viĆĄe od 14 minuta u igri i za to vreme upisao je četiri poena i jedan skok.

Golden Stejt je lako pobedio Čikago, uz 25 poena Stefena Karija i 20 poena Kleja Tompsona. Voriorsi su nakon neočekivanog poraza od Detroita lako savladali Klivlend i Čikago, dva tima iz vrha Istočne konferencije.

Golden Stejt sada ima skor od 39 pobeda i četiri poraza, a poslednji trijumf ostvaren je u hali na čijim svodovima visi transparent sa brojem 72. To je broj pobeda u sezoni koji je pre 20 godina ostvario Čikago i koji deluje da je moguće oboriti ove sezone.

Najefikasniji u Čikagu bio je Derik Rouz sa 29 poena.

Klivlend je u gostima pobedio Bruklin 91:78, predvodjen Kevinom Lavom, koji je meč zavrĆĄio sa 17 poena i 18 skokova. Lebron DĆŸejms takodje je postigao 17 poena, a nijedan od njih nije igrao u poslednjoj četvrtini.

Ovaj trijumf Kavsa usledio je nakon teĆĄkog poraza 98:132 od Golden Stejta.

„Bolno je kada vas neko obori na zemlju, ali je sramno ne ustati posle toga“, rekao je trener Kavsa Dejvid Blat.

Filadelfija je doĆĄla do svoje ĆĄeste pobede u sezoni trijumfom u gostima od 96:87 nad Orlandom. DĆŸejhil Okafor postigao je 20 poena, a IĆĄ Smit je dodao 13 poena i 11 asistencija za Sikserse.

Orlandu je ovo bio osmi poraz u poslednjih devet utakmica.

Oklahoma je kod kuće pobedila Ơarlot sa 109:95 i tako ostvarila svoju ơestu uzastopnu pobedu. Najefikasniji u trijumfu bio je Kevin Durent sa 26 poena, ali je ekipu do trijumfa predvodio Rasel Vestbruk sa 16 poena, 15 asistencija, osam skokova i pet ukradenih lopti za samo 27 minuta provedenih na terenu.

Oklahoma je zabeleĆŸila 21 pobedu u poslednjih 25 utakmica.

Detroit je u gostima pobedio Hjuston 123:114, a NBA liga je dobila joơ jedan rekord, ali negativni. Andre Dramond iz Pistonsa promaơio je čak 23 slobodna bacanja i tako postavio rekord lige po broju promaơenih penala.

Dramond je zabeleĆŸio i lični rekord karijere i rekord kluba po ĆĄutevima sa slobodnih bacanja, poĆĄto je 36 puta gadjao sa linije penala u večeri u kojoj je bio fauliran 21 put. Prethodni rekord po broju promaĆĄenih drĆŸao je legendarni Vilt Čemberlejn, koji je 1967. godine promaĆĄio 22 bacanja.

Dramondovih 36 pokuơaja je treći svih vremena, iz Dvajta Hauarda, koji je u dva navrata ơutirao 39 puta.

Markus Moris i Kentavijus Kaldvel-Poup bili su najefikasniji u Detroitu sa po 22 poena. Hjuston je predvodio DĆŸejms Harden sa 33 poena.