Kvalifikacije za Ligu Evrope: Eliminisani moskovski Spartak, Lil, Zaglebje

Moskovski Spartak, Lil i Zaglebje eliminisani su iz kvalifikacija za Ligu Evrope. Uspeh hrvatskih klubova Lokomotiv3, Zagreba i Hajduka, prenose sportski mediji.

Foto: Beta

Foto: Beta

AEK iz Larnake je u gostima pobedio moskovski Spartak 1:0. U prvom meču bilo je 1:1.

Lil je bio veliki favorit protiv Gabale, ali je azerbejdžanska ekipa u Francuskoj slavila 1:0 i sa ukupnih 2:1 prošla u sledeću rundu.

Poljsko Zaglebje, koje je izbacilo Partizan iz takmičenja, odigralo je 1:1 u gostima sa danskim Sonderjiskom što nije bilo dovoljno, posle poraza u prvom meču od 1:0.

Zagrebačka Lokomitiva je odigrala 0:0 na svom terenu sa Vorsklom, ali je u Ukrajini pobedila sa 3:2 u prilično zanimljivom meču.

Rijeka je golovima Romana Bezjaka dva puta vodila, ali je turski Bašakšehir dva puta izjednačavao i na kraju prošao dalje zbog golova u gostima, pošto je u prvom meču bilo 0:0.

Splitski Hajduk je i u revanšu bio bolji od ukrajinske Oleksandrije, pošto je pobedio 3:1, iako su gosti poveli. Hrvatska ekipa slavila je u prvom meču 3:0 i ubedljivo došla do plej-ofa za Ligu Evrope.

U ostalim mečevima, Vest Hem je sa 3:0 lako nadoknadio 1:2 iz Domžala, Brondbi je nadoknadio prednost Herte od 1:0 iz prvog meča i pobedio 3:1 kod kuće i tako izborio plasman u baraž.

Geteborg je u gostima pobedio Helsinki 2:0 i tako nadoknadio prednost protivnika od 2:1 iz prvog meča.

Krasnodar je kod kuće srušio maltešku Birkirkaru 3:1 i tako slavio sa 6:1 ukupno.

Mariboru je bilo dovoljno 1:0 protiv Aberdina, posle 1:1 u prvom meču.

LIGA EVROPE, TREĆE KOLO KVALIFIKACIJA

Ekipe naglašene velikim slovima prošle su dalje

Helsinki – GETEBORG 0:2 (2:1)

Kalju – OSMANLISPOR 0:2 (0:1)

MIDTJILAND – Videoton 1:1 (1:0)

Spartak M. – AEK LARNAKA 0:1 (1:1)

Spartak T. – AUSTRIJA 2:0 (1:0)

KRASNODAR – Birkirkara 3:1 (3:0)

BEITAR – Jelgava 3:0 (1:1)

Janina – AZ ALKMAR 1:2 (0:1)

Vorskla – LOKOMOTIVA Z. 2:3 (0:0)

Apolon – GRASHOPERS 3:3 (1:2)

AIK – PANATINAIKOS 0:2 (0:1)

ARUKA – Herakles 0:0 (1:1)

GABALA – Lil 1:0 (1:1)

Mlada Boleslav – ŠKENDIJA 1:0 (0:2)

SONDERJISKE – Zaglebje 1:1 (2:1)

MAKABI T. A. – Panduri 2:1 (3:1)

Dinamo M. – VOJVODINA 0:2 (1:1)

Aek – SENT ETJEN 0:1 (0:0)

MARIBOR – Aberdin 1:0 (1:1)

BRONDBI – Herta 3:1 (0:1)

Vitorul – GENT 0:0 (0:5)

Rijeka – BASAKŠEHIR 2:2 (0:0)

SASUOLO – Lucern 3:0 (1:1)

HAJDUK – Oleksandrija 3:1 (3:0)

Kork siti – GENK 1:2 (0:1)

VEST HEM – Domžale 3:0 (1:2)

Rio Ave – SLAVIJA P. 1:1 (0:0)

RAPID – Torpedo Ž. 3:0 (0:0)

Ostavite komentar

Ostavite komentar