Odbojkašice i vaterpolisti u finalu, košarkašice za bronzu, srebrni kajakaši…

23.00 – Davor Štefanek pokrenuo lavinu, a nema boljeg motiva od uspeha! Srbija je na Olimijskim igrama  u Riju već dostigla rekord u broju osvojenih medalja na jednoj Olimpijadi. A, još ima šansu da poveća taj broj! Danas su naši sportisti osvojili tri srebrne medalje, a izborili smo se za borbu za još jednu. Naime, naši kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su srebrnu  medalju, odbojkašice su posle Rusije, savladali još jednu svetsku velesilu, ekipu SAD i plasirale se u finale. Vaterpolisti su  briljantnom igrom savladali Italijane i zakazali sa odličnom reprezentacijom Hrvatske susret u finalu. Košarkašice su indisponiranom igrom, bez energije savladane od Španije i ostaje im šansa da se bore za bronzanu medalju.

Noćas još nastupa naš gladijator Mihail Dudaš koji završava takmičenje u desetoboju i Amela Terzić u kvalifikacijama na 800 metara.

22.36 – Odlično počinjemo i poslednji period. Vodimo sa 8:2. Italijani smanjuju na 8:3. Možemo polako početi da se spremamo za slavlje. Ukoliko se nešto drastično ne promeni, imaćemo još jednu ekipu u finalu Olimpijskih igara. Nikola Jakšić postiže i deveti pogodak za našu reprezentaciju. Milina je gledati igru našeg tima. Pet minuta do kraja, Italijani postižu gol, jedva je lopta prešla zamišljenu liniju, 9:4. Smanjuju Italijani još jednim golom, 9:5. Mandić postiže gol sa 9-10 metara, 10:5. Italijani realizuju igrača više, 10:6, do kraja 3.29 minuta. Naši sad igraju mudro, pun napad. Italijani postižu bol 1.26 minuta do kraja, 10:7.  Postižu italijanski vaterpolisti još jedan gol i ostavljaju konačan rezultat. Fenomenalna serija naših vaterpolista. Konačan rezultat 10:8 POBEDA Srbije nad Italijom.

U borbi za zlatnu medalju vaterpolisti će se boriti sa reprezentacijom Hrvatske koja je u polufinalnom meču pobedila ekipu Crne Gore.

22.20 – Savršeno kontrolišemo utakmicu. Skoncentrisani smo na našu igru i loptu. Ne dozvoljavamo protivniku da se razmahne. Povećavamo prednost na 7:2

21.48 – Ovo je „podrazumevana“ igra naše reprezentacije. Igra koju pokazuju već nekoliko godina unazad. Odlična odbrana, efikasni u napadu, jednostavno sve nam ide od ruke danas. Za kratko vreme postignuta su još 3 gola, vodimo 6:0, tri minuta do kraja poluvremena. Italijani su doživeli brodolom, ne samo da su potopljeni. Ovo im se odavno nije desilo. Prvi gol Italija postiže na 1.52 do kraja poluvremena. Na kraju poluvremena 6:2 vodi reprezentacija Srbije.

21.48 – Opet nema predaha. Uzbuđenja danas ne prestaju. Pratimo polufinale vaterpolo turnira, meč između Srbije i Italije. Posle 1. četvrtine vodimo 3:0.

21.44 – Početkom poslednje četvrtine ista priča. Kao da su naše devojke izgorele u prevelikoj želji i posle one utakmice i pobede protiv favorizovane Australije. Previše smo zicera promašili, igra se u napadu zasnivala na solo prodorima i to nije ono što su naše devojke prikazivale u dosadašnjem toku turnira. 4.40 do kraja, Španija vodi 46:59. Prevelika razlika na 3.10 do kraja. Ostaje nam borba za bronzanu medalju. Na kraju 68:54 za Španiju. Reprezentaciji Srbije preostaje borba za 3. mesto i bronzanu medalju.

21.19 – Opet ne ide. U prvim minutima treće četvrtine dajemo tri lopte direktno u ruke protivnicama. Četiri minuta nismo dali koš. Nije ovo naša igra. Soliraju devojke u napadu. Opet razlika za Španiju 28:39. Kad ne ide, onda ne ide. 4.44 do kraja još nismo dali koš. Špankinje su dale 8, 28:41. Razlika nije strašna koliko slabo igramo. Dajemo prvi koš na 3.54 do kraja. Ne može im se zameriti da igraju neborbeno, ali neće, promašujemo čiste zicere. Ukoliko ovako nastave, ne mogu sigurno pobediti jednu Španiju. Poslednja dva minuta, do sad smo postigli 6 koševa u ovoj četvrtini. 34:48 za špansku reprezentaciju. 38:53 na kraju treće četvrtine.

20.42 – Borbena igra naših u drugoj četvrtini, čvrsto i do kraja za svaku loptu. Nema izgubljene. Špankinje još nisu dale koš, 6 i po minuta do poluvremena. Čađo vrlo raspoložena, 18:22. Kao da igra drugi tim, a ne isti kao u 1. četvrtini. 20:22. Dobra odbrana Španije, 22:28. Ne ide nam šut za 3 poena. Mučimo se u napadu. Španija ne da vođstvo, 26:33. Na kraju 28:33 za Španiju, drugu četvrtinu dobili smo 19:13.

20.20 – Nemamo vremena za predah! Neka! Drugo polufinale, košarkašice Srbije igraju protiv reprezentacije Španije za finale Olimpijskih igara. Takođe veliki ulog. Naše su nešto slabije otvorile utakmicu, 2 minuta pre kraja 1. četvrtine 9:16 za Španiju. Ovaj period utakmice Špankinje dobijaju 9:20. Naše su igrale lošije ovu četvrtinu nego što smo navikli!

20.03 – Poen za poen u petom setu. Ulog veliki. 3:5 vode Amerikanke, tajmaut za naše. Grčevita borba, 4:6, pa 5:6. Servis greška naših, 5:7. Promena strana, 6:8 vode odbojkašice SAD. Amerikankama polazi sve za rukom, 6:9. Blok Jovane Stevanović, 7:9. Dobar blok naših, 8:10. Dobar blok Amerikanki posle naše kontre, 8:11. Pecanje, 9:11. Dva puta se branimo, 10:11. Kakva završnica! Opet prolaze Amerikanke, 10:12. I dalje smo u igri, 11:12. Greše Amerikanke, izjednačenje 12:12. As Milene Rašić, vodimo 13:12, prvi put u ovom setu. Publika potpuno na strani naše reprezentacije, sada se američki navijači ne čuju. Greli Milena u servi, 13:13.  Greše i Aamerikanke, set lopta 14:13. KoristImo!!! Pali su svetski šampioni, DOBIJAMO OVAJ SET 15:13. 3:2 U SETOVIMA. Osvojena je još jedna medalja, najmanje srebrna.

19.43 – Četvrti set počinje u ravnopravnoj borbi i osvajanju poena na poen. Amerikanke stižu do 3 razlike 4:7. Terzićev tajmaut. Sada američke odbojkašice drže razliku od 3 poena. Mali pad koncentracije kod naših, 6:10 za SAD. Opet tajmaut. Ne pomaže, 6:11, pa 8:13. Čitaju nas protivnice dobro. 9:15, pa 11:17, 12:17, 13:17, osvajamo tri poena zaredom. Tajmaut Amerikanki. Bore se naše, ali svetske šamionke pokazuju zašto su šampionke. Povećavaju prednost na 15:22. Izgleda da je na pomolu odlučujući, 5. set. Spašavamo jednu set loptu 16:24, na kraju 16:25, 2:2 u setovima. Velika borba, stvarno!

19.19 – Nastavljamo svoju igru i u trećem setu, povele devojke 5:1. Amerikanac traži tajmaut. Nije pomoglo, povećavamo na 8:1. Ako ovako nastave…. Ipak, ne daju se protivnice, smanjuju na 8:4. Ali igraju naše stvarno dobro u ovom periodu, fantastično se bore. Ponovo vodimo 10:4. Zasad nemamo respekta prema svetskim šampinkama. Održavamo 5 do 6 poena razlike.  Amerikanke odmah smanjuju, malo i uz našu pomoć, 21:18, pa 22:20. Lomi se rezultat. 23:20. Brankica još jedan poen, drugi zaredom, set lopta 24:20. Ne koristimo prvu set loptu, servis aut Amerikanki, 25:21. 2:1 u setovima.

18.50 – U drugi set ulazimo angažovanijom, boljom igrom, vodimo sa 8:4. Održavamo prednost od 3 do 4 poena, 10:7. Devojke se stvarno bore za svaku loptu, bolje nego u prvom setu i stabilnije za sada. Kvalitetna igra našeg tima, vodimo sa 16:11, pa 18:14, 19:15, održavamo razliku od 4. poena. Blok za 20:14. Do kraja seta fantastična igra, Amerikankama pada koncentracija, sve nam funkcioniše u ovom periodu igre. Prva set lopta na 24:15, ne koristimo je. Koristimo treću,  25:17, 1:1 u setovima.

18.24  – Prvi set polufinalnog susreta odbojkašica Srbije i SAD. U prvom delu seta napravili smo nekoliko grešaka, Amerikanke to koriste. Do 18. poena smo se nekako držali a onda nekoliko greški i prvi set dobijaju odbojkašice SAD. 1:0.

17.14 – Pripremim o se za još jednu poslasticu. U 18.00 časova odbojkašice Srbije igraju meč polufinala olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru protiv selekcije Sjedinjenih Američkih država.  U četvrtfinalnom susretu počistile su aktuelnog šampiona Evrope, selekciju Rusije. Sada je pred njima svetski šampion – reprezentacija SAD. Red je da pred srpskim gracijama padne i jedna od najjačih svetskih sila!

15.13 – Naša kajakašica Dalma Benedek-Ružičić osvojila je danas sedmo mesto u A finalu na Olimpijskim igrama u Riju u disciplinki K1-500 metara. Benedek-Ružičić ostvarila je vreme 1:55,095, dok je zlato pripalo Mađarici Danuti Kozak (1:52,494).

14.52 –  Naši kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković nisu uspeli da u finalu olimpijske trke na 200 metara osvoje medalju, zauzeli su šesto mesto, a od treće pozicije i bronze delilo ih je samo 581 hiljaditi deo sekunde!

14.35 – Današnji dan je počeo fantastično – naši kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić osvojili su srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju u disciplini K2-1000. Naši kajakaši ostvarili su vreme 3:10,969, iza Nemaca Maksa Rendšmita i Markusa Grosa (3:10,781). Treće mesto osvojili su Australijanci Ken Valas i Tam Lahlan (3:12,593).

Za nas su ove igre tek počele. Četvrtak na Olimpijskim igrama u Riju za srpske sportiste donosi nova uzbuđenja – odbojkašice, košarkašice i vaterpolisti se bore za finale i najmanje srebro, dok će kajakaši u tri finala pokušati dodatno da poprave saldo medalja.

Ipak, krenimo redom, dan otvaraju kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić u finalu discipline K2-1000, tačno od 14.08, potom od 14.47 u finalu discipline K2-200 Nebojša Grujić i Marko Novaković i na kraju Dalma Benedek-Ružičić u finalu discipline K1-500, od 15.11 minuta.

Od 14.55 počinju kvalifikacije u bacanju kugle, u kojima će nastupiti Asmir Kolašinac, a od 18 sati polufinale između odbojkašica Srbije i SAD.

Košarkašice Srbije i Španije boriće se za finale od 20 sati, a vaterpolisti od 21.30 sati protiv Italije.

Mihail Dudaš tokom celog dana nastupa u desetoboju, a dan zatvara Amela Terzić polufinalnom trkom na 800 metara, od 2.15 sati.