Tompson: Ja sam ratnik

Jamajčanska atletičarka Elejn Tompson, osvajačica dve zlatne olmpijske medalje u Rio de Žaneiru, rekla je danas da je „ratnik“ i da joj se naporan rad isplatio.

Tompson je jutros osvojila zlatnu medalju u trci na 200 metara, a pre nekoliko dana trijumfovala je i u trci na 100 metara. Ona je tako postala prva atletičarka kojoj je uspelo da veže zlatne olimpijske u sprinterskim disciplinama na jednim Igrama, još od Amerikanke Florens Grifit Džojner 1988. godine na Igrama u Seulu.

„Videla sam njene slike na guglu, nisam je poznavala“, rekla je Tomspon o legendarnoj američkoj sprinterki koja je umrla pre 18 godina.

Od tada nijedna sprinterka nije uspevala da veže dva olimpijska zlata.

„Ja sam ratnik, snažna devojka. Pretpostavljam da mi se naporan rad isplatio“, rekla je dvadesetčetvorogodišnja Tompson.

Ona je stazu pretrčala za 21 sekundi i 78 stotinki, srebrnu medalju osvojila je Holandjanka Dafne Šipers  rezultatom 21,88 sekundi, dok je bronza pripala Amerikanki Tori Bouvi (22,15).

„Znala sam da je Dafne jaka u finišu i da i ja moram dobro da završim, dodala je Tompson.

Šipers je prošle godine na Svetskom prvenstvu pobedila Jamajčanku u finalu, a sada je pala po ulasku u cilj.

„Približavala sam joj se. Mislila sam da sam je skoro pretekla, ali onda sam pala“, rekla je Šipers.

Tompson će imati priliku da osvoji i treće zlato u Riju, pošto će učestvovati u štafeti 4 x 100 metara.