Troicki u drugom kolu završio takmičenje na turniru u Pekingu

Srpski teniser Viktor Troicki nije danas uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Pekingu, pošto je izgubio od 100. tenisera sveta Jen Hsun Lua sa Tajvana sa 0:2 u setovima (4:6, 5:7).

Lu je u devetom gemu prvog seta oduzeo servis 24. igraču sveta Troickom i posle dobijenog gema na svoj servis osvojio prvi set.

U drugom setu je bilo neizvesnije. Lu je poveo sa 3:1, ali je Troicki uspeo da vrati brejk i izjednači na 3:3. Posle toga su obojica osvajali gemove na svoj servis, sve do 11. kada je Lu napravio brejk i poveo sa 6:5.

On je nakon toga bez izgubljenog poena osvojio gem na svoj servis i posle sat i 30 minuta izborio plasman među osam najboljih u Pekingu.

Lu će u četvrtfinalu igrati protiv pobednika duela četvrtog nosioca Španca Davida Ferera i Poljaka Lukasa Rosola.