ZAGREB – Više od dve godine od razornog zemljotresa na području Banije u Hrvatskoj još zakonski nije regulisano pitnje obnove, što bi trebalo da se dogodi na današnjoj sednici vlade.
To je u emisiji HRT-a „U mreži prvog“ najavio držani sekretar u Ministarstvu građevinarstva Domagoj Orlić, koji je rekao da će osim programa mera tema biti i celi novi zakonodavni okvir – Zakon o obnovi i podzakonski akti.
„Tu dolazi do skraćenja postupaka obnove, smanjuje se broj učesnika u postupcima i ono što je najvažnije u jednom telu državne uprave vodimo i centraliziramo postupke obnove. Centralni državni ured za obnovu i stambeno zbrinjavanje i Fond za obnovu su spojeni s Ministarstvom građevinarstva. Poseban naglasak smo dali na postupke samoobnove“, naveo je Orlić.
(Tanjug)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com