Alkaras osvojio turnir u Barseloni

Španski teniser Karlos Alkaras osvojio je večeras titulu na turniru u Barseloni, pošto je u finalu pobedio 19. igrača sveta sunarodnika Pabla Karenja Bustu posle dva seta, 6:3, 6:2.

Alkaras, 11. teniser sveta, pobedio je posle 67 minuta.

On je napravio po dva brejka u oba seta, a njegov protivnik nijednom nije uspeo da mu oduzme servis.

Alkaras je tako osvojio treću titulu u sezoni, posle Rio de Žaneira i Majamija. Prvu ATP titulu osvojio je prošle godine na Umagu.

On će od ponedeljka, prvi put u karijeri, biti medju 10 najboljih tenisera na ATP listi.

Nekoliko sati pre finala teniseri su igrali polufinalne mečeve, koji su u subotu prekinuti zbog kiše. Oba meča prekinuta su pri rezultatu 2:2 u prvom setu.

Alkarasu je trebalo tri sata i 39 minuta da pobedi Australijanca Aleksa de Minora, 6:7, 7:6, 6:4.

Karenjo Busta je za sat i 39 minuta pobedio Argentinca Dijega Švarcmana, 6:3, 6:4.