Bajern ubedljiv protiv Ajntrahta na startu Bundeslige

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras u Frankfurtu domaći Ajntraht sa 6:1, u prvoj utakmici prvog kola Bundeslige.

Nova sezona u Bundesligi počela je dobrom igrom šampiona Nemačke, koji je nedavno ostao bez svog najboljeg strelca Roberta Levandovskog, koji je prešao u Barselonu.

Bajern je poveo u petom minutu golom Džošue Kimiha, a šest minuta kasnije prednost je udvostručio Benžamen Pavar. Treći gol postigao je Sadio Mane u 29. minutu.

Džamal Musijala bio je strelac četvrtog gola u 35. minutu, a zatim je pogodak postigao i Serž Gnabri. Kod oba gola asistent je bio Tomas Miler.

U 56. minutu posle upotrebe VAR tehnologije zbog ofsajda je poništen gol igrača Ajntrahta Kristijana Jakića, a jedini gol za domaće u 64. minutu postigao Rendal Kolo Muani. Konačan rezultat postavio je Musijala, svojim drugim golom na utakmici u 83. minutu.