Barselona pobedila Sevilju, jubilej Mesija

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Sevilju sa 2:1, u utakmici 11. kola španskog prvenstva i učvrstili se na prvom mestu na tabeli.

Dvostruki strelac bio je Pako Alkaser, koji je postigao golove u 23. i 65. minutu. Gol za Sevilju postigao je Gido Pizaro u 59. minutu.

Najveća zvezda Barselone Lionel Mesi odigrao je večeras 600. utakmicu za taj klub. On je do sada postigao 523 golova za Barselonu, imao je 234 asistencije i osvojio je 30 trofeja. Mesi je pet puta osvajao Zlatnu loptu, koja se dodeljuje najboljem fudbaleru sveta.

Barselona je ostvarila 10. pobedu u prvenstvu i prva je na tabeli sa 31 bodom. Katalonski klub je uz Valensiju i Atletiko Madrid bez poraza u Primeri ove sezone.

Sevilja je pretrpela četvrti poraz i zauzima peto mesto na tabeli sa 19 bodova.

Fudbaleri Alavesa pobedili su na svom terenu Espanjol sa 1:0 i ostvarili drugu pobedu u prvenstvu.

Jedini gol postigao je Kristijan Santos u prvom minutu.

Alaves je prekinuo niz od tri poraza i nalazi se u zoni ispadanja, na 18. mestu na tabeli sa šest bodova. Espanjol zauzima 11. mesto sa 13 bodova.