Bez golova u Liverpulu, crveni idu u četvrtfinale

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su večeras na svom terenu odigrali 0:0 u revanš meču osmine finala.

Liverpul je pitanje pobednika u ovom dvomeču rešio u prvom meču kada je slavio sa velikih 5:0.

„Crveni“ su na večerašnjem meču imali više lopte u svom posedu, više udaraca ka golu protivnika i više prilika, ali mreže su mirovale.

Sadio Mane je u prvih 45 minuta imao dve prilike, a najbolju u 31. minutu kada je pogodio stativu. U nastavku su pokušavali i Roberto Firmino i Dani Ings, ali nisu uspeli da zatresu mrežu Porta.

Dobru priliku da Porto postigne utešni pogodak imao je Oliver Porto, ali je njegov šut u 84. minutu blokiran.

Liverpul se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona prvi put od sezone 2008/09.

Večerašnja utakmica na Enfildu počela je, kao što će početi i sve evropske ove nedelje, minutom ćutanja za preminulog igrača Fiorentine Davidea Astorija.

Žreb parova četvrtfinala održaće se 16. marta u Nionu.