Bjelica dao sedam poena, Marjanović opet nije igrao

Srpski košarkaš Nemanja Bjelica upisao je sedam poena u pobedi Minesote posle produžetka nad Orlandom 111:105 u nastavku NBA lige, dok centar Detroita Boban Marjanović ponovo nije dobio šansu.

Bjelica za 24 minuta na parketu dodao četiri skoka, dve blokade i jednu asistenciju.

Utakmicu je u dodatnih pet minuta rešio odlični šuter „vukova“ Endrju Vigins, koji je stao na 27 poena, a veliku pomoć imao je u Karl-Entoniju Taunsu sa 23 i Rikiju Rubiju sa 22, dok je kod Orlanda najbolji bio Elfrid Pejton sa 21 košem.

Minesota se i dalje nalazi daleko od plasmana u plej-of, trenutno je 12. na Zapadu sa skorom 19-29, dve pobede manje od Denvera koji je tačno iznad crte.

Detroit je bez Marjanovića poražen u Bostonu 113:109, uz čak 41 poen zvezde Seltiksa Ajzee Tomasa, dok gostima nije pomogao ni sjajni Andre Dramond sa 28 pogodaka i čak 22 skoka.