Dve asistencije Tadića za pobedu Sautemptona nad Totenhemom

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas u gostima posle preokreta Totenhem s 2:1 u prvoj nedeljnoj utakmici 37. kola engleske Premijer lige.

Londonski klub je do prednosti došao u 16. minutu golom Son Hung Mina, koji je iskoristio dodavanje Erika Lamele.

Sautempton je do poluvremena stigao da izjednačenja, a strelac je bio Stiven Dejvis u 31. minutu. On je na prvoj stativi dobro odreagovao posle ubačene lopte Dušana Tadića s desne strane i laganim udarcem savladao Uga Lorisa.

Konačan rezultat na stadion Vajt Hart Lejn postavio je Dejvis. Posle „duplog pasa“ s Tadićem u 72. minutu Dejvis je po zemlji šutirao sa ivice kaznenog prostora i po drugi put na meču savladao golmana Totenhema.

Sautempton je ovom pobedom došao do šestog mesta na tabeli sa 60 bodova, dok je Totenhem drugo sa 70.