Holandija se plasirala u četvrtfinale Mundijala u Kataru

DOHA – Reprezentacija Holandije pobedila je danas, na stadionu „Kalifa“, selekciju SAD 3:1 (2:0) u prvoj utakmici osmine finala Svetskog prvenstva u Kataru.

Golove za Holandiju postigli su Memfis Depaj u 10. minutu, Dejli Blind u 46. i Denzel Demfris u 81. minutu.

Jedini gol za selekciju SAD postigao je Hadži Rajt u 76. minutu.

Selekcija Holandije bolje je otvorila utakmicu, imala je veći posed lopte i time je diktirala tempo igre.

Kristijan Pulišić je u 3. minutu ima odličnu šansu da donese prednost svojoj ekipi ali Andrias Nopert je na gol linije na vreme reagovao i sprečio da lopta uđe u gol.

Nizali su se napadi Holanđana, jedan od njih je urodio plodom u 10. minut.

Posle oduzete lopte Denzel Damfris je uputio loptu po zemlji u šesnaesterac i pronašao Memfisa Depaja koji je sa osam metara loptu poslao u mrežu.

U 45. minutu ponovila se ista situacija samo je sada Denzel Damfris na sličan način pronašao Dejlija Blinda koji je sa istog mesta matirao golmana Meta Tarnera.

U drugom poluvremenu Amerikanci su zaigrali agresivnije i iz toga su proistekle šanse pred golom Holandije.

U 76. minutu posle oduzete lopte, Hadži Rajt je sa ivice šesnaesterca lobovao Andriasa Noperta i time postigao gol za svoju ekipu. Holandija se nije povukla, nastavila je sa napadima.

U 81. minutu Denzel Damfirs postiže gol za 3:1, posle centaršuta Dejlija Blinda sa leve strane.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata.

Reprezentacija Holandije u četvrtfinalu Mundijala čeka bolju selekciju iz meča Argentina-Australija.