Levandovski golom i asistencijom doneo pobedu Poljskoj

EL RAJAN – Fudbalska repezentacija Poljske pobedila je danas Saudijsku Arabiju 2:0 (1:0), na stadionu „Edukejšn siti“, u meču drugog kola Svetskog prvenstva u Kataru.

Golove za Poljsku postigli su Pjotr Zjelinjski u 39. minutu i Robert Levandovski u 82. minutu.

Fudbaleri Saudijske Arabije nametnuli su jak ritam od početka utakmice i prebacili igru kompletno na polovinu terena selekcije Poljske.

U 13. minutu Mohamed Kan je posalo loptu pod prečku ali je Vojćeh Ščensni uspeo da odbrani ovaj udarac.

Poljaci su igrali nervozno, u tri minuta su dobili tri žuta kartona zbog oštrih startova.

Tek od 25. minuta Poljaci prebacuju igru na polovinu Sauđske Arabije i počinju da pritiskaju odbranu protivnika sa napadima po bokovima.

Posle jedne od akcija svoje ekipe, Robert Levandovski je iz bezizlazne situacije uspeo da proigra Pjotra Zjelinjskog koji je sa 12 metara zakucao loptu u mrežu za 1:0.

Al Šehri je u 43. minutu oboren u šesnaestercu Poljske i posle provere VAR snimka sudija je dosudio penal.

Tada na scenu stupa Vojćeh Ščensni koji prvo brani penal Al Davsariju, pa potom i udarac Al Breika.

Drugo poluvreme Saudijska Arabija je otvorila na isti način na koji je igrala tokom prvih 45. minuta. Imali su veći posed lopte i iz toga su kreirali akcije pred sešnaestercem Poljaka.

Ščensni se ponovo istakao sa par odličnih bravura.

U 63. minutu Milik je imao odličnu priliku da posle centrašuta sa leve strane duplira prednost svoje ekipe ali je pogodio prečku. Potom je u 66. minutu Robert Levandovski pogodio stativu.

Uspeo je da se ispravi Levandovski u 82. minutu posle greške odbrambenih igrača Saudijske Arabije, kada je bez muke plasirao loptu pored golmana za 2:0.

U drugom meču grupe C večeras od 20 časova sastaju se Argentina i Meksiko.

Treće kolo grupe C na programu je 30. novembra, a sastaće se Argentina-Poljska i Meksiko-Saudijska Arabija.