Partizan – Viktorija Plzenj 1:1

Fudbaleri Partizana dočekuju Viktoriju Plzenj u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope. Partizan – Viktorija Plzenj 1:1. (Tavamba, 57. minut, Reznik, 81. minut)

Crno-beli bez straha ulaze u najvažniju utakmicu sezone, trener Miroslav Đukić uveren da njegov tim pobeđuje nezgodnog rivala u šesnaestini finala Lige Evrope.

Sudije: Tasos Sidiropulos, Polihronis Kostaras, Lazaros Dimitriadis, Hrisula Korumpilija, Anastasios Papapetru, Aleksandros Aretopulos

Partizan (4-2-3-1): Stojković – Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Urošević – Jevtović, Pantić – Tošić, Suma, Janković – Tavamba
Viktorija Plzenj (4-2-3-1): Hruška – Ržeznik, Hubnik, Hejda, Lingberski – Hrošovski, Horava – Petržela, Lpčarž, Kopic – Krmenčik

Poluvreme – Partizan je bio bolji i imao velike prilike, ali ih nije realizovalo i na pauzu se otišlo bez golova.

57. minut – GOOOLLL – 1:0 – TAVAMBA! Dugo je trajala akcija Partizana, na kraju je lopta došla do Vulićevića na desnom krilu, kapiten je centrirao, a Tavambi nije bilo teško na „drugoj stativi“ da zatrese mrežu.

81. minut – GOOOLLLL – 1:1 – REZNIK! Posle centaršuta sa desne strane, Krmenčik, koji je bio u nedozvoljenoj poziciji, glavom je vratio loptu na peterac, odakle ju je Reznik poslao u mrežu.