Superliga – rezultati 4. kola

Fudbaleri Partizana ostvarili su prvu pobedu ove sezone, iz šestog pokušaja, pošto cu večeras u utakmici 4. kola Superlige savladali Javor u Ivanjici 2:0 (1:0).

Trijumf crno-belih najavio je Miroslav Radović u 13. minutu, posle velikog promašaja i prečke Valerija Božinova sa samo nekoliko metara, a potvrdio Nemanja Mihajlović iz penala u 71. minutu.

Crvena zvezda čuva prvo mesto, pošto je po jakoj kiši, savladala Voždovac 3:0, uz dva gola Uga Vijere i jedan Damjana Le Taleka, koji je prvi put ove sezone igrao na poziciji štopera, čime je trener MIodrag Božović očigledno otkrio plan za Sasuolo u plej-ofu za Lige EVrope.

Napredak je posle remija sa Zvezdom i pobede protiv Partizana zaustavio i Vojvodinu 0:0, dok je Čukaricki protiv Bačke 1:0, takođe upisao prvenac golom Nemanje Radonjića u 48. minutu.

Novi Pazar je u pravoj goleadi savladao Spartak u Subotici 5:2, Rad je u prvoj noćnoj utakmici na stadionu Kralj Petar bio bolji od Radnika 1:0, Metalac je nadigrao Mladost 2:0, dok su u Čacku Borac i Radnicki Niš podelili bodove 0:0..

Rezultati i strelci 4. kola Superlige:

Javor – Partizan 0:2 (Radović 13, Mihajlović 71. penal).

Spartak – Novi Pazar 2:5 (Jocić 26, Krmar 57 – Travančić 8, 13, Dimitrijević 22, Kunić 74, Alivodic 90+2).

Borac – Radnički Niš 0:0.

Čukarički – Bačka 1:0 (Radonjić 48)

Metalac – Mladost 2:0 (Rovčanin 62, Krznarić 68. autogol)

Napredak – Vojvodina 0:0.

Rad – Radnik 1:0 (Mladenović 7).

Crvena zvezda – Voždovac 3:0 (Vijera 33. penal, 72, Le Talek 44).

Tabela: Crvena zvezda 10 bodova, Metalac 9, Novi Pazar 7 (-1), Vojvodina 7 (-1), Radnički Niš 7, Voždovac 7, Mladost Lučani 6, Javor 5, Radnik 5, Napredak 5, Partizan 4, Čukarički 4, Spartak 4, Rad 3, Borac 2, Bačka 1.