Zvezda se ispromašivala u pobedi, Partizan rutinski

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su danas Bačku u Bačkoj Palanci 3:0 (2:0) u prvoj utakmici 23. kola Superlige i napravili najbolju moguću uvertiru za 153. večiti derbi.

Crveno-beli su u prvom prvenstvenom gostovanju Bačkoj slavili golovima Ričmonda Boaćija u 5. i 38, odnosno sjajnim pogotkom mladog Luke Adžića u 90+2. minutu, ali će se meč pre svega pamtiti po neverovatnim romašajima, ali i odbranama golmana domaćih Ivana Konovalova.

Boaći je sem dva gola imao još dva zicera, proimašivali su i Marko Petković, Damjan Le Talek, dok je Mičel Donald promašio penal u 53. minutu.

Zvezdi je posao olakšan jer je domaćin meč završio sa devet igrača jer su zbog dva žuta kartona isključeni Marko Klisura i Strahinja Macanović, u 51, odnosno 65. minutu.

Partizan je u večernjem terminu savladao Borac sa 2:1 golovima Kosovića u 26. i Leonarda iz jedanaesterca u 34. minutu, dok je takođe sa bele tačke samo za Čačane utešni pogodak postigao Mihajlović u 65. minutu.