Fala: Prevremenih izbora u ALB neće biti, Baša skuplja poene

TIRANA – Albanska vladajuća Socijalistička partija demantovala je izjavu predsednika najveće opozicione stranke u toj zemlji Demokratske partije Ljuljzima Baše o dogovorenim prevremenim izborima, prenosi MIA.

Lider opozicione Demokratske partije Ljuljzim Baša je izjavio da će dogovor sa vladajućom Socijalističkom partijom premijera Edija Rame o izbornoj reformi dovesti i do prevremenih izbora.

„Mi stojimo na našem predlogu za prelaznu vladu i prevazilaženje ove krize. U dokumentu koji je bio predstavljen prošlog ponedeljka napisano je da se 100 dana pre izbora formira prelazna vlada“, rekao je Baša.

Generalni sekretar vladajuće Socijalističke partije Taulant Fala na fejsbuku je napisao da ne postoji dogovor između vlasti i opozicije o prevremenim izborima.

„Jedinstveni dijalog sa Demokratskom partijom je samo oko izborne reforme“, naveo je Fala.

Izbornu reformu na kojoj rade predstavnici vladajuće većine u Albaniji i opozicije treba da bude gotova do 15. marta.

Redovni parlamentarni izbori u toj zemlji bi trebalo da se održe u junu 2021. godine.

(Tanjug)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com