U trendu

Sutra ujutru

Žanr: ljubavna drama
Trajanje: 90 min.

Glavne uloge:

Uliks Fehmiu, Nebojša Glogovac, Nada Šargin, Lazar Ristovski, Ljubomir Bandović, Danica Ristovski, Nada Blam

 

Scenario: Milena Marković
Režija: Oleg Novković

SINOPSIS

„Sutra ujutro“ je ljubavna drama koja govori o dubokoj strasti, senzualnosti, nežnosti, ljubomori, posesivnosti, ljubavnoj izdaji – sukobu iracionalnog i racionalnog. Posle 12 godina provedenih u inostranstvu, glavni junak vraća se u rodni grad, gde se ponovo susreće sa starom ljubavi, prijateljima i roditeljima. Oni provode četiri dana zajedno i posle toga ništa više neće biti isto u njihovim životima. Svi imaju potrebu da vrate vreme, zaustave trenutak radosti i zajedništva, vreme velikih očekivanja, momenat koji se desi i više nikad se ne vrati. Priča govori o ponovnom pronalaženju sebe.

O FILMU

Posle svetske premijere na festivalu u Karlovim Varima, na kome je osvojio drugu nagradu – „East of the west award/special mention“, film „Sutra ujutru“ osvojio je još dve nagrade: statuetu Slobode za najbolji film na festivalu u Sopotu, kao i Zlatne mimoze za najbolji film na festivalu u Herceg Novom, za najbolju žensku ulogu – Nada Šargin, najbolju montažu – Lazar Predojev i najbolju muziku – Miroslav Mitrašinović. Pored domaćih festivala, film je dobio i poziv za učešće na prestižnim međunarodnim festivalima u Montrealu, Aleksandriji, Kopenhagenu, Haifi, Torinu, Talinu, Njujorku, Monpelijeu, Flanders festivalu u Gentu, Solunu, Ženevi, Marakešu, Lokarnu, Londonskom festivalu, te festivalima u Roterdamu i Los Anđelesu.

O REŽISERU

Oleg Novković (reditelj)
Rođen je 1968. godine. Diplomirao je filmsku i televizijsku režiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu u klasi profesora Srđana Karanovića.
2005 – Režirao je dugometražni dokumentarni film „Rudarska opera“, dokumentarni film „Proslava“ i dugometražni igrani film „Sutra ujutru“.
2003 – Režirao je dokumentarni film „Izlet“ u produkciji Radio-televizije Srbije i Pakta za stabilnost jugoistočne Evrope na temu pomirenja Albanaca i Srba na jugu Srbije, dokumentarni film „Do viđenja, mama, ja idem!“ u produkciji Radio-televizije Srbije i Pakta za stabilnost jugoistočne Evrope na temu pomirenja Albanaca i Srba na jugu Srbije, dokumentarni film „Verke, kude, Verke…“ u produkciji Radio-televizije Srbije.

2002 – Režirao je dokumentarni film „Nevidljivi ljudi“ u produkciji Gete instituta u Beogradu. Iste godine režirao je dokumentarnu trilogiju o Albancima i Srbima na jugu Srbije, u produkciji Radio-televizije Srbije. Film „Deca“ iz pomenute trilogije prikazan je u zvaničnoj selekciji televizijskog festivala „Prix Europa“ u Berlinu.
2001 – Režirao je dugometražni igrani film „Normalni ljudi“ (scenario je napisao zajedno sa Srđanom Koljevićem), u produkciji Komune Beograd, ZDF/ORB Berlin, Pandora film Frankfurt. Film je prikazan na domaćim i internacionalnim festivalima (Kotbus, Majnhajm, Huelva, Keln, Nju Delhi, Sofija), kao i na televiziji Arte, ORB, ARD, ZDF, 3sat.
1999 – Režirao je šest dokumentarnih filmova za holandsku televiziju EVPRO, program „Veldpost Balkan“. Iste godine učestvovao je u programu „Master Class“, koji je vodio Majk Njuel („Četiri venčanja i sahrana“), pod pokroviteljstvom Evropske filmske akademije.

1998 – Dobio je šestomesečnu stipeniju Nipkow program u Berlinu, namenjenu evropskim profesionalnim filmskim stvaraocima.
1995 – Režirao je seriju od sedam epizoda – „Složna braća“, za Radio-televiziju Srbije.
1994 – Za Ujedinjene nacije režirao je dokumentarni film „Zdravo da ste“, koji se bavi psihološkom podrškom deci i majkama u izbegličkim naseljima.
1993 – Režirao je dugometražni igrani film „Kaži zašto me ostavi“ (scenario je napisao zajedno sa Srđanom Koljevićem). Film je osvojio mnogobrojne nagrade na nacionalnim festivalima i s uspehom je prikazan na mnogobrojnim internacionalnim festivalima (Moskva, Atina, Roterdam, Njujork, Boston, Edinburg, Majnhajm, Beč, Kotbus, Pariz, Bolonja), a prikazan na televiziji Arte.
1991 – Izabran je da kao najbolji student svoje generacije učestvuje u Evropskoj letnjoj filmskoj školi koju je vodio Dušan Makavejev.

O GLUMCIMA

Uliks Fehmiu (Nele)
Sin je Branke Petrić i Bekima Fehmiua. Već 11 godina živi u Americi sa suprugom Snežanom Bogdanović, takođe poznatom glumicom. U toku boravka u SAD igrao je u predstavama „Samo bih ali ludost“ i „Heraklova deca“, TV serijama „Red i zakon“ i „Red i zakon: kriminalna namera“ i u filmu „Ja sam sa Lusi“. Pre odlaska u SAD igrao je u devet predstava (i to kao student glume), pojavio se u četiri filma („Bulevar Revolucije“, „Crni bombarder“, „Prokleta je Amerika“ i „Vizantijsko plavo“), ali nije stigao da diplomira. Nedavno je sa suprugom igrao u komadu „Diplomac“ na sceni Beogradskog dramskog pozorišta. Fehmiu je bio producent komada koji je igran svega četiri sedmice, a karte su bile rasprodate još pre premijere. Nedavno smo ga gledali u filmu „Fino uštimovani mrtvaci“.

Nebojša Glogovac (Mare)
Rođen je 30. avgusta 1969. u Trebinju. Na Fakultetu dramskih umetnosti, smer gluma, diplomirao je u klasi profesora Vladimira Jevtovića. Stalni je član ansambla Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Odigrao je dvadesetak likova u pozorištu, na filmu i TV. Predstave u kojima je igrao – „U potpalublju“, a naročito „Bure baruta“, promenile su i dotadašnje estetske kriterijume o glumi, dok je „Tamna je noć“ postala jedna od najkomercijalnijih predstava. Zablistao je u „Zlatnom runu“, dramatizaciji istoimenog romana Borislava Pekića u režiji Nebojše Bradića, za šta je nagrađen brojnim priznanjima. Posle glavne uloge u filmu „Ubistvo s predumišljajem“, igrao i u filmovima „Do koske“, „Bure baruta“, „Ranjena zemlja“, „Nebeska udica“, „Normalni ljudi“. Većina njegovih uloga su likovi iz aktuelnog života.

Ostale uloge u filmovima: „Vukovar jedna priča“, „Spasitelj“, „Bumerang“, „TT sindrom“, „Munje“, „Hotel Beograd“, „Država mrtvih“, „Kad porastem, biću Kengur“. Uloge u TV projektima: „Bolji život“, „Raj“, „Pokondirena tikva“, „Porodično blago“, „Košarkaši“, „Lift“. Nagrade: „Miloš Žutić“ za najbolje glumačko ostvarenje u sezoni, „Zoran Radmilović“ za ulogu Simeuna Njaga u predstavi „Zlatno runo“, „Zoranov brk“ i „Sterijina nagrada“ za ulogu Ivana u „Hadersfildu“, nagrada Novosadskog otvorenog univerziteta za najbolje glumačko ostvarenje za ulogu Ivana u predstavi „Hadersfild“.

Nada Šargin (Saša)
Filmografija: „Čarlston za Ognjenku“, „Krojačeva tajna“, „Sutra ujutro“, „Žurka“.

Lazar Ristovski (glumac i producent)
Glumac je, reditelj, producent. Rođen je 1952. godine. Diplomirao je glumu na FDU u Beogradu. Na sceni se pojavio oko 3.000 puta. Glumio je u više od 40 filmova, TV serija i drama, najčešće u glavnim ulogama. Značajnije uloge ostvario je u filmovima: „San letnje noći“ (2004), „Pad u raj“ (2004), „Mali svet“ (2003), „Mala noćna muzika“ (2002), „Bumerang“ (2001), „Belo odelo“ (1999), „Balkanska pravila“ (1996), „Podzemlje“ (1995), „Tito i ja“ (1992), „Vizantijsko plavo“ (1993).

Ristovski je režirao kratki film „Movie Star“ (1998) i celovečernji film „Belo odelo“, u kome se pojavljuje i u ulogama scenariste, producenta i glavnog glumca. Film je prikazan na filmskim festivalima u Kanu, Veneciji (gde je nagrađen za najbolju fotografiju), Atini (nagrađen kao najbolji u konkurenciji evropskih filmova) i Gibelini u Italiji (nagrada „Art film“). „Belo odelo“ bilo je naš kandidat za nagradu Oskar. Lazar Ristovski je producirao šest filmova, među kojima su i: „San letnje noći“, „Pad u raj“ i „Mala noćna muzika“. Autor je dveju novela – „Belo odelo“ i „Kako sam osvojio Oskara“.

  • Premijera: 30. avgusta 2006. godine u Centru „Sava“ s početkom u 20.30 časova

 

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.