U trendu

Srpski talenti iz celog sveta stižu u Beograd

BEOGRAD – Druga CGA Belgrade konferencija okupiće 16. i 17. novembra u Jugoslovenskoj kinoteci talentovane ljude iz celog sveta koji stoje iza nekih od najpopularnijih filmova, serija, video-igara i reklamnih kampanja.

Kako izgleda rad sa velikim svetskim studijima, gde sve i kako mogu da se probiju domaći talenti, ali i kakve trendove uspostavljaju rame uz rame sa velikim igračima u industriji kompjuterske grafike samo su neke od tema koje pokreće ovogodišnja konferencija.

Tokom dva dana posetioci će od uspešnih srpskih artista moći da čuju brojne zanimljive i stručne insajderske informacije iz svetskih kompanija gde ovi domaći talenti grade karijere.

Vladimir Ilić govoriće o svom radu na „Star Trek“ serijalu, Sava Živković podeliće svoje iskustvo stečeno prelaskom u rediteljske vode, dok će Ana Uzelac i Kosta Mihailovski (Bunker VFX) zajedno sa Karstenom Birnetom (Nordeus) i Vladimirom Kuzevskim (3Lateral) pričati o važnosti okupljanja kvalitetne zajednice.

Praktične trikove i preporuke kada je animacija u pitanju otkriće Nenad Mitrović koji je prethodne tri godine proveo u Beču, radeći na animiranom hit serijalu „Talking Tom and Friends“.
Razvijajući međunarodni karakter, CGA Belgrade okupiće tokom dva dana i brojne inostrane stručnjake iz oblasti vizuelnih efekata.

Tako će prvi dan otvoriti čuveni profesor Univerziteta u Sidneju Majk Sejmour, jedan od glavnih zagovornika digitalnih ljudi, dok će na kraju dana o radu na filmu „Blejd Raner 2049“ govoriti Šahin Tusi.

Drugi dan otvara reditelj Viktor Peres koji će govoriti o tome na koje načine i uz pomoć kojih trikova je iskustvo stečeno kroz rad na holivudskim blokbasterima moguće primeniti na filmove sa znatno manjim budžetom.

Ekipa nemačkog „Woodblocka“ otkriće šta se sve dešava kada se pet prijatelja zatvori sa svojim računarima, nošeni samo jednom mišlju – da otvore svoj studio za animaciju.

Program ovogodišnje konferencije biće podeljen u dva dela.

Glavni „Know It All“ program uz pomenute prezentacije obuhvata i nekoliko panel diskusija na kojima će se govoriti o ulozi virtuelne realnosti u podsticanju kritičkog razmišljanja, igranju na granici između komercijalnih zahteva industrije i autorskih radova sa izraženom umetničkom crtom, uticaju vrituelne produkcije koja dosadašnje posmatrače pretvara u aktivne korisnike.

Prateći „Know How“ program posvećen je tehnički zahtevnijoj strani industrije, sa predavanjima i radionicama na kojima će posetioci moći da dobiju što korisnije i praktičnije savete za rešavanje aktuelnih problema u svetu kompjuterske grafike.
Posebnu priliku da okušaju sreću na međunarodnim projektima predstavljaju susreti domaćih talenata sa regruterima iz studija „Framestore“, „Pixomondo“ i „Cinesite“ koji su nezaobilazni partneri na holivudskim naslovima koje gledamo u bioskopima.

CGA Belgrade konferencija na taj način otvara priliku predstavnicima svetskih studija da upoznaju domaće artiste, dok naši mladi talenti mogu sa njima da razmene ideje o projektima na kojima trenutno rade, i dobiju vredan odgovor.
Poseban kutak u Jugoslovenskoj kinoteci rezervisan je za prelazak u virtuelnu realnost kroz neke od najzanimljivijih VR radova domaćih digitalnih umetnika sa fakulteta dramskih umetnosti, likovnih umetnosti i univerziteta Metropoliten.

Sva dešavanja 16. i 17. novembra besplatna su za sve posetioce CGA Belgrade konferencije, uz obaveznu registraciju putem sajta .

(Tanjug)

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.