Da li veza sa „gospodinom pogrešnim“ izaziva kod vas autodestruktivno ponašanje? Ako je njegovo ponašanje autodestruktivno (kockanje, alkoholizam, narkomanija, kriminal, rizično ponašanje u seksu…) a vi sledite njegov primer i osećate se loše zbog toga (a svakako bi trebalo da se osećate loše zbog toga), treba da se sklonite od takvog muškarca.
Jednostavniji oblik ove analize bio bi da iskreno odgovorite na pitanje: kako se osećate nakon što neko vreme provedete u njegovom društvu? Možete i staviti na papir dobra i loša osećanja posle izvesnog vremena provedenog u njegovom društvu – to vam može pomoći u proceni. Jednom kad stvarno iskreno odgovorite na to pitanje, imaćete i dosta dobru predstavu o tome koliko vam ta veza zapravo prija.
Hoće li vaša problematična veza povrediti vaše najbliže? Ukoliko je problem sa vašom vezom taj što je vaš dragi drugačije vere, rase, sklonosti (ali ne kriminalnih i autodestruktivnih) nego vaše najbliže okruženje, verovatno će ga vama drage osobe s vremenom prihvatiti (ako ga ne prihvate, tu je već problem u njima, a ne u vašem muškarcu). Međutim, ako je, recimo, „gospodin pogrešni“ muž vaše sestre, cena koju ćete platiti za tu vezu biće veoma visoka – da li ste spremne da je platite? Ukoliko se upuštate u problematičnu vezu, korisno bi bilo da unapred predvidite najlošiji scenario – i da budete spremne da snosite posledice.
Dakle, nakon što ste iskreno odgovorile na prethodna četiri pitanja, bićete prilično sigurne da li je „gospodin pogrešni“ zapravo „gospodin pravi“ za vas, i zašto je to tako. Ako on ipak nije onaj pravi za vas, najbolje je prekinuti vezu što pre, kako biste oboje mogli da nađete odgovarajuće partnere. Ukoliko ste našle „gospodina pravog“ (pa makar on bio i „pogrešan“), čestitamo i želimo vam puno sreće! Uživajte i budite istrajne!
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com