U trendu

„Linkin’ Park“ – foliranti ili umetnici?

„Linkin“ Park“ su ovih dana postali pravi globalni fenomen. Mnogo je onih koji imaju loše mišljenje o njima, ali i pored brojnih kritika, momci iz grupe nalaze se na samom vrhu popularnosti. Album „Hybryd Theory“ prodali su u čitavih sedam miliona primeraka, tako da je to postao najprodavaniji CD 2001. godine. Njihov hit-singl „Crawling“ dobio je Grammy nagradu za najbolju hard-rok pesmu. Postignuti rezultati nisu mali, naročito kada se ima u vidu da je do pre samo dve godine grupa „Linkin“ Park“ bila još jedan u nizu malih bendova koji su na desetine puta bili odbijani od raznih muzičkih kuća.

„Linkin“ Park“ sada su zauzetiji no ikad. Prošle godine su na turnejama proveli čitavih 340 dana. Mirni dani bez nastupa, bez putovanja, bez vrištanja fanova i bez potpisivanja stotina autograma – nešto su o čemu oni mogu trenutno samo da sanjaju. Međutim, i pored „tereta“ slave koji sobom nose, „Linkin“ Park“ tvrde da se ne razlikuju mnogo od svojih fanova. Kažu da se ne zabavljaju 24 sata dnevno i da nemaju mnogo para (?!). Doduše, morate priznati da je malo čudno da neko posle sedam miliona prodatih albuma tvrdi da ima isto onoliko para kao neko ko je obio lokalnu trafiku ili tri dana molio roditelje da taj isti CD kupi, no dobro.

Ono što je netipično za sve bendove koji se bave rok muzikom jesu „čisti“ tekstovi, bez psovki i vulgarnosti. Tekstovi LP-a su upravo takvi – njihovi albumi ne nose nalepnicu na kojoj piše da je obavezan nadzor roditelja za decu koja odluče da slušaju njihove pesme (dobro poznati „parental advisory“). Momci iz grupe smatraju da se može govoriti o izolaciji i o problemima savremenog života i bez upotrebe psovki. „To ne znači da smo „operisani“ od psovanja u svakodnevnom životu. Naprotiv, ja sam veliki fan toga“, kaže pevač Čester Benington (Chester Bennington). „Želeli smo da sebe maksimalno izrazimo a vulgarnosti nam ne bi donele ništa posebno“, objašnjava svoj stav.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.