Grupa H: Gent u osmini finala, Lion pobedio Valensiju

Fudbaleri Genta plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su na svom terenu pobedili Zenit iz Sankt Peterburga sa 2:1 u utakmici poslednjeg, šestog kola Grupe H.

U drugoj utakmici Grupe H Lion je na gostovanju sa 2:0 pobedio Valensiju, koja će takmičenje nastaviti u Ligi Evropa.

Gent je tako došao do najvećeg uspeha u svojoj istoriji, jer je kao debitant u najjačem evropskom takmičenju izborio plasman u osminu finala.

Golove za Gent postigli su Loran Depuatr u 18. minutu i Danijel Milićević u 79. Jedini gol za Zenit postigao je Artem Dzjuba u 65.

Utakmica u Valensiji za Lion nije imala rezultatski značaj, pošto je francuski tim i pre ovog kola ostao bez šansi da izbori plasman u osminu finala.

Ipak, Lion je uspeo da dodje do prve pobede ove sezone u Ligi šampiona, a golove za trijumf postigli su Maksvel Korne u 37. minutu i Aleksandr Lakazet u 76.

Zenit je takmičenje u Grupi H završio na prvom mestu sa 15 bodova, Gent je drugi sa 10, a Valensija je treća sa sedam, a Lion sa četiri.