Juventus pobedio, Bufon na tri minuta do rekorda

Fudbaleri Juventusa pobedili su večeras na svom terenu u Torinu Sasuolo sa 1:0, u utakmici 29. kola italijanske lige i stekli šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Napoli, a golman crno-belih Djanluidjiju Bufon nalazi se na tri minuta do rekorda Serije A.

Jedini gol na utakmici postigao je Paulo Dibala u 36. minutu.

Juventus tako u 10. uzastopnoj utakmici nije primio gol a njegovom golmanu Djanluidjiju Bufonu potrebno je da ne primi gol u prva tri minuta naredne utakmice kako bi izjednačio 22-godišnji rekord u istoriji lige.

Bufon nije primio gol u prvenstvu 926 uzastopnih minuta, što je drugi najduži niz u istoriji Serije A.

Rekord drži Sebatijano Rosi, koji braneći za Milan od 12. decembra 1993. do 27. februara 1994. godine nije primio gol 929 uzastopnih minuta.

Bufon bi mogao da izjednači ili postavi novi rekord narednog vikenda, u gradskom derbiju protiv Torina.

Juventus je prvi na tabeli sa 67 bodova i ima šest bodova više, ali i utakmicu više od Napolija, dok je Sasuolo sedmi na tabeli sa 44 boda.