Lajpcig preokretom do pobede protiv Bajera

Fudbaleri Lajpciga pobedili su večeras u gostima Bajer Leverkuzen sa 3:2, u prvoj utakmici 11. kola nemačke Bundeslige.

Bajer je pred svojim navijačima dvaput imao prednost, ali je Lajpcig oba puta usepo da se vrati, a na kraju i da dodje do trijumfa.

Bajer je poveo golom Kevina Kampla već u prvom minutu, da bi Lajpcig tri minuta kasnije stigao do izjednačenja autogolom Hulijana Baumgartlingera.

Domaćin je u sudijskoj nadoknadi vremena prvog dela igre ponovo stigao do prednosti, a strelac je bio Hulijan Brandt.

Bajer je u 54. minutu imao šansu da udvostruči prednost, ali Hakan Čalhanoglu nije bio precizan s penala.

Lajpcig je to iskoristio, pa je preko Emila Forsberga u 67. minutu stigao do izjednačenja, da bi Vili Orban u 81. kompletirao preokret.

Lajpcig se ovom pobedo osamio na prvom mestu Bundeslige sa 27 bodova, dok je Bajer osmi sa 16 bodova.