Vasić i Bedjik u B finalu na Olimpijskim igrama

Srpski veslački dvojac bez kormilara Miloš Vasić i Nenad Bedjik nije danas uspeo da se plasira u finale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru, pošto je u drugoj polufinalnoj trci zauzeo peto mesto.

Vasić i Bedjik će učestvovati u B finalu, a stazu od 2.000 metara danas su prešli za šest minuta i 31 sekundu.

Oni su posle 1.500 metara bili peti, pojačali su u poslednjih nekoliko stotina metara i na kratko preuzeli četvrto mesto, ali su trku ipak završili kao petoplasirani.

Prvo mesto u toj polufinalnoj grupi zauzeo je Novi Zeland sa 6:23,26, drugo mesto zauzeli su Britanci sa 6:26,37, dok je treća kroz cilj prošla posada iz Južne Afrike sa 6:27,59.

U B finalu iz te grupe osim Srbije, učestvovaće Madjarska i Češka.

Iz prve polufinalne grupe u finale su se plasirale posade Australija, Italija i Francuska, a u B finalu učestvovaće Holandija, SAD i Rumunija.

Finale je na programu u četvrtak 11. avgusta od 17.00 časova, a B finale će se održati od 13.30.