Da bi se napravila pica dobrog kvaliteta, sem dobrog recepta, nije na odmet uzeti u obzir i nekoliko saveta koje vam Krstarica daje:
Voda treba da bude iz ฤesme, ali ne mnogo „tvrda“ (ako se na odvodu ฤesme skuplja kalcijum u vidu belih naslaga, voda najpre mora da se prokuva, ohladi, pa tek onda koristi za izradu pice).
Kvasac moลพe da bude sveลพ (kupuje se kada zatreba u samoposluzi, ali treba proveriti da boja bude ลกto svetlija kada se otvori i da bude lako mrvljiv – inaฤe je bolje ne upotrebljavati ga) ili suv (prodaje se u kesicama u vidu granula, lak je za ฤuvanje, ali ga treba razmutiti u vodi zagrejanoj na 38 stepeni).
Trebalo bi koristiti samo so koja dobro upija, i zato je najbolja morska so. Ova osobina soli pomaลพe da testo „raste“ duลพe.
Braลกno koje se kupuje u prodavnicama hrane gotovo po pravilu je loลกeg kvaliteta, pa je zato uobiฤajeno vreme narastanja testa dva-tri sata, a moฤ upijanja vlage je 50 posto (za svaki kilogram braลกna potrebno je uzeti pet decilitara vode).
Namirnice za ukraลกavanje pice su diskreciono pravo onoga ko voli da pravi pice, ali je jedina preporuka da se mocarela nikako ne usitnjava kroz flajลก-maลกinu jer ฤe to izmeniti ukus i neฤe se kasnije otezati.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com