Bajer uz rekordan niz bez poraza do finala Lige Evropa, u finalu i Atalanta

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena plasirali su se večeras u finale Lige Evropa, pošto su u revanš utakmici polufinala na svom terenu odigrali nerešeno 2:2 protiv Rome.

U prvoj utakmici u Rimu Bajer je prošlog četvrtka pobedio 2:0, pa je prošao u finale ukupnim rezultatom 4:2.

Ekipa Ćabija Alonsa je neporažena ove sezone u svim takmičenjima, napravila je niz od 49 utakmica bez poraza i oborila rekord star 59 godina koji je držala Benfika.

Roma je povela golovima dvostrukog strelca Leandra Paredesa, koji je postigao golove iz jedanaesteraca u 43. i 66. minutu.

Bajer je smanjio autogolom Đanluke Mančinija u 82. minutu, a konačan rezultat postavio je Josip Stanišić golom u sedmom minutu nadoknade vremena.

Bajer će u finalu igrati protiv Atalante, koja je večeras na svom terenu u Bergamu pobedila Olimpik iz Marseja 3:0.

U prvoj utakmici u Francuskoj prošle sedmice bilo je 1:1.

Atalanta je povela golom Ademole Lukmana u 30. minutu, prednost je udvostručio Mateo Ruđeri u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je El Bilal Ture u petom minutu nadoknade vremena.