Barselona sigurna protiv Betisa

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u gostima Betisa sa 5:0 u poslednjoj nedeljnoj utakmici 20. kola španske Primere.

Prvo poluvreme utakmice u Sevilji nije donelo mnogo uzbudjenja, da bi Barselona u drugom u potpunosto nadigrala rivala i došla do ubedljive pobede, a najviše zahvaljujući Lionelu Mesiju koji je čak u završnici susreta dobio ovacije domaće publike.

Katalonci su poveli u 59. minutu golom Ivana Rakitića na asistenciju Luisu Suaresa, da bi pet minut kasnije Mesi povisio na 2:0.

Suares je u 69. minutu i sam uspeo da se upiše u listu strelaca, a asistirao mu je Serhio Buskets. Mesi je u 80. minutu posle soloprodora povisio na 4:0, da bi u 90. Argentinac uposilo Urugvajca koji nije imao težak zadatak da postavi konačnih 5:0.

Barselona je prva na tabeli Primere sa 54 boda, dok je Betis 11. sa 27.