Benfika izbacila Juventus iz LŠ, PSŽ pregazio Makabi

LISABON – Fudbaleri Benfike pobedili su večeras u Lisabonu ekipu Juventusa rezultatom 4:3 u meču petog kola grupe H Lige šampiona.

Golove za Benfiku postigli su Antonio Silva u 18, Žoao Mario u 28. iz penala i Rafa Silva u 35. i 50. minutu. Strelci za Juventus bili su Srbin Dušan Vlahović u 22, Arkadijuš Milik u 77. i Veston Mekeni u 79. minutu. Vlahović je bio starter u timu Juventusa, kao i Filip Kostić. Oba srpska igrača su zamenjena u 70. minutu. Ovaj meč vodila je srpska sudijska četvorka na čelu sa Srđanom Jovanovićem.

Pari Sen Žermen je drugom meču grupe H u Parizu pobedio Makabi iz Haife 7:2. Golove za domaći tim postigli su Lionel Mesi u 19, 45, Kilijan Mbape u 32, Nejmar u 35. i 64, Šon Golberg (autogol) u 67. i Karlos Soler u 84. minutu. Oba gola za Makabi dao je Abulaje Sek u 38. i 50. minutu.

Benfika i PSŽ dele prvo mesto na tabeli sa po 11 bodova, a ova dva kluba izborila su plasman u nokaut fazu Lige šampiona. Juventus i Makabi imaju po tri boda. Juventus će u narednom kolu dočekati PSŽ, dok će Makabi dočekati Benfiku.

Milan je u Zagrebu pobedio Dinamo 4:0. Golove za Milan postigli su Mateo Gabija u 39, Rafael Leao u 50, Olivije Žiru u 59. minutu iz penala i Robert Ljubičić (autogol) u 69. minutu. Čelsi je ranije večeras pobedio u gostima Salcburg 2:1.

Čelsi je prvi sa 10 bodova i već je izborio plasman u osminu finala LŠ. Milan je drugi sa sedam, Salcburg ima šest, a Dinamo četiri. U poslednjem kolu igraće Čelsi – Dinamo i Milan – Salcburg.

Seltik i Šahtjor igrali su 1:1 u meču petog kola grupe F. Domaći su poveli golom Jorgosa Jakumakisa u 34. minutu, a izjednačenje gostima doneo je Mihailo Mudrik u 58. minutu. Lajpcig je bio bolji od Reala 3:2. Ovo je bio prvi poraz Reala u svim takmičenjima. Pogotke za nemački tim postigli su Joško Gvardiol u 13, Kristofer Nkunku u 18. i Timo Verner u 81. minutu. Golove za Real dali su Vinicijus u 44. i Rodrigo iz penala u 94. minutu.

Real je prvi na tabeli sa 10 bodova, a madridski klub je još ranije izborio nokaut fazu LŠ. Salcburg je drugi sa devet, Šahtjor ima šest, a Seltik samo dva boda. Real će u poslednjem kolu na svom terenu dočekati Seltik, dok će Šahtjor igrati sa Lajpcigom.

Borusija i Mančester siti igrali su bez golova u Dortmundu u meču petog kola grupe G LŠ. Fudbaler Mančester sitija Rijad Marez nije iskoristio penal za svoj tim u 58. minutu. Sevilja je ranije večeras na svom terenu pobedila Kopenhagen 3:0.

Mančester siti je prvi na tabeli sa 11 bodova, dok je Borusija druga sa osam. Ova dva kluba izborila su nokaut fazu LŠ. Sevilja ima pet i igraće u Ligi Evrope, a Kopenhagen je poslednji sa samo dva boda. Mančester siti će u poslednjem kolu dočekati Sevilju, dok će se Kopenhagen u Danskoj sastati sa Borusijom.

Liga šampiona:

5. kolo, 25. oktobar:

Grupa E
Salcburg – Čelsi 1:2 (Adamu 49 – Kovačić 23, Haverc 64)
Dinamo (Z) – Milan 0:4 (Gabia 39, Leao 50, Žiru 59p, Ljubičić 69ag)
Tabela: Čelsi 10, Milan 7, Salburg 6, Dinamo 4.

Grupa F
Seltik – Šahtjor 1:1 (Giakumakis 34 – Mudrik 58)
Lajpcig – Real 3:2 (Gvardiol 13, Nkunku 18, Verner 81 – Vinicijus 44, Rodrigo 90+4p)
Tabela: Real 10, Lajpcig 9, Šahtjor 6, Seltik 2.

Grupa G:
Sevilja – Kopenhagen 3:0 (En Nesiri 46, Isko 88, Montiel 90+2)
Borusija (D) – Mančester siti 0:0
Tabela: Mančester siti 11, Borusija (D) 8, Sevilja 5, Kopenhagen 2.

Grupa H:
Benfika – Juventus 4:3 (A. Silva 18, Žoao Mario 28p, R. Silva 35, 50 – Vlahović 22, Milik 77, Mekeni 79)
PSŽ- Makabi (H) 7:2 (Mesi 19, 45, Mbape 32, 64, Nejmar 35, Goldberg 67ag, Soler 84 – Sek 38)
Tabela: PSŽ 11, Benfika 11, Juventus 3, Makabi (H) 3.