Četvrti poraz Partizana u nizu, Igokea slavila u Beogradu

BEOGRAD – Košarkaši Partizana izgubili su sinoć od Igokee 83:75 u 18. kolu ABA lige u hali sportova „Ranko Žeravica“.

Crno-beli su upisali 10. poraz u sezoni, četvrti u nizu, dok je Igokea zabeležila 14. trijumf i drži prvu pozciju na tabeli regionalnog takmičenja.

U pobedničkom timu najbolju rolu imali su Entoni Klemons i Džeki Karmajkl sa po 16 poena, tri manje je dodao Edin Atić, dok su kod Partizana najbolje role imali Erik Mika sa 15 koševa i Markus Pejdž sa 14.

Igokea je tokom celog prvog dela bila bolji rival, imala i dvocifrenu prednost, a u drugi deo meča ušla je sa plus sedam.

Nastavak je doneo bolje izdanje Partizana, pripala mu je treća deonica 26:21, u jednom trenutku je i poveo, ali je u poslednjih 10 minuta ušao sa zaostatkom od jednog poena.

Ekipa Dragana Bajića četvrtu četrvtinu otvorila je serijom od 7:0 i nije dozvolila poene domaćinu skoro puna četiri minuta.

Tomas je držao Partizan u igri, Jošilo i Karmajkl održavali su prednost gostiju, Igokea u posledih 48 sekundi imala rezultat na svojoj strani 81:75, a tačku na susret i pobedu gostiju stavio je Jošilo.