Debakl svetskog šampiona, Nemačka rutinski

KONJA – Fudbaleri Francuske poraženi su u 3. kolu kvalifikacija za EURO 2020 od reprezentacije Turske u Konji rezultatom 2:0.

Aktuelni svetski šampion u potpunosti je pobeđen u Turskoj, a kako prenosi B92, prikazali su performans koji je bio ispod nivoa jednog šampiona planete i zasluženo su poraženi na gostovanju.

Istovremeno, Nemačka je na Borisov Areni pružila kvalitetnu partiju i golovima Liroja Sanea i Marka Rojsa došla do trijumfa nad Belorusijom na gostujućem terenu. Nemci su bili apsolutni favoriti i takođe su dominirali terenom tokom citavih 90 minuta, pa su lako upisali nova 3 boda.

Italija je pokazala svoju snagu na gostovanju Grčkoj u Atini i lako ih pobedili sa čak 3:0. Italija je kao i Turska sve svoje golove postigla u prvom poluvremenu, tačnije za 33 minuta.

Fudbaleri Belgije su na svom terenu dočekali ekipu Kazahstana i ispratili ih sa tri gola u mreži.

Škotska je sa 2:1 na svom stadionu bila bolja od Kipra, utakmica u kojoj je završnica bila vrlo neizvesna jer su Kiprani do izjednačenja došli u 87. minutu, a tri boda Škotskoj doneo je Burk samo dva minuta kasnije.