Egipat se plasirao u polufinale Afričkog kupa nacija

Fudbaleri Egipta plasirali su se večeras u Jaundeu u polufinale Afričkog kupa nacija, pošto su posle produžetka pobedili Maroko sa 2:1 (1:1).

Sudija je posle gledanja VAR-a u petom minutu dosudio penal za Maroko, nakon prekršaja nad Ašrafom Hakimijem.

Sa penala je dva minuta kasnije bio precizan Sofjan Bufal.

U 53. minutu posle centaršuta iz kornera glavom je šutirao egipatski igrač Mohamed Abdelmonem, a do lopte je posle odbrane marokanskog golmana došao Mohamed Salah, koji je zatim postigao drugi gol na ovom takmičenju.

Do kraja regularnog toka nije bilo promene rezultata, da bi u produžetku Egipat poveo u 100. minutu, pošto je posle asistencije Salaha sjajno reagovao Trezege.

Egipat će u polufinalu Afričkog kupa nacija igrati protiv domaće selekcije Kameruna, 3. februara.