Fudbaleri Reala ponizili Barselonu, tri gola Benzeme

BARSELONA – Fudbaleri Reala su kao gosti danas deklasirali Barselonu (4:0) u revanš meču polufinala Kupa kralja i plasirali se u finale u kom će se za trofej boriti protiv Osasune, 6. maja u Sevilji.

Prelomni trenutak meča desio se u nadoknadi poluvremena, kad je golman Reala Tibo Kurtoa odbranio stoodstotnu šansu Robertu Levandovskom, a u kontranapadu je gol za vođstvo Reala postigao Vinisijus Žunior.

Real je tim golom nadoknadio minus iz prvog meča (Barselona pobedila 1:0), a onda je na scenu stupio Karim Benzema.

Najbolji fudbaler planete za 2022. godinu i osvajač Zlatne lopte postigao je tri gola u drugom poluvremenu, jedan od njih sa bele tačke, i tako naneo lideru La Lige jedan od najubedljivijih poraza u istoriji El Klasika.