Gol Veljkovića za Verder, novi kiks i prvi poraz Bajerna

LEVERKUZEN – Srpski fudbalski reprezentativac Miloš Veljković postigao je danas gol za Verder u remiju na gostovanju Leverkuzenu 1:1 (0:0) u sedmom kolu Bundeslige.

Bajer je poveo preko Kerema Demirbaja u 57. minutu, a Veljković je bod timu iz Bremena doneo u 82. minutu.

Bio je to prvi gol za Miloša Veljkovića u Bundesligi posle četiri godine.

Aktuelni šampion Nemačke Bajern doživeo je prvi poraz u sezoni pošto je izgubio u lokalnom derbiju od Augzburga sa 1:0 (0:0) golom Mergima Beriše u 59. minutu.

Bio je to četvrti uzastopni kiks Bavaraca u prvenstvu, pošto su prethodno vezali tri remija protiv Štutgarta (2:2), Union Berlina (1:1) i Menhengladbaha (1:1).

Borusija Dortmund je u rurskom derbiju savladala Šalke sa 1:0 (0:0) golom mladog Jusufe Mukokoa (17) u 79. minutu.

„Milioneri“ su posle nekompletnog sedmog kola lideri Bundeslige sa 15 bodova, bod manje i meč manje ima Augzburg, treći je Frajburg sa 13 bodova i utakmicom manje, a četvrti Bajern sa 12 bodova, koliko ima i Hofenhajm uz meč manje.

Fudbaleri Štutgarta poraženi su na svom terenu od Ajntrahta sa 3:1 (1:0), a kasnije danas sastaju se Menhengldabah i Lajpcig.