Hrvatska preko penala do pobede nad Rusijom i polufinala sa Engleskom

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedila je Rusiju posle penala 4:3 (2:2) i plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Rusiji.

Kao i protiv Danske u prethodnoj rundi, Hrvatska je bila uspešnija na penal-ruletu i to ponovo pobedničkim golom Ivana Rakitića i tako ponovila najbolji rezultat u istoriji kada je 1998. godine igrala polufinale.

Hrvatski golman Danijel Subašić odbranio je penal Fedoru Smolovu, ceo gol promašio je Mario Fernandes koji je u 115. minutu doneo Rusima penale, dok je Igor Akinfejev skinuo udarac Mateu Kovačiću, ali to nije bilo dovoljno.

Prethodno, u regularnom toku Rusi su poveli evrogolom Denisa Čeriševa u 31, osam minuta kasnije izjednačio je Andrej Kramarić, pre nego što je Domagoj Vida pogodio glavom u 101. minutu.

Izabranici Zlatka Dalića u polufinalu sastaju se sa Engleskom 11. jula na moskovskom Lužnjikiju, dan kasnije od duela Francuske i Belgije na stadionu Krestovski u Sankt Peterburgu.