Košarkaši Crvene zvezde posle drame pobedili Makabi u Tel Avivu

TEL AVIV – Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Tel Avivu ekipu Makabija rezultatom 89:86 (18:18, 26:16, 25:21, 20:31) u meču 24. kola Evrolige.

Crvena zvezda je tokom treće četvrtine nekoliko puta imala po 16 poena prednosti, ali je na kraju uspela da u neizvesnoj završnici dođe do pobede. „Crveno-beli“ su ovim trijumfom prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza u Evroligi.

Najefikasniji u ekipi Crvene zvezde bio je Nemanja Nedović, koji je postigao 28 poena, dok je Luka Mitrović dodao 14, a Ognjen Dobrić 13. Kod domaćih najboljih je bio Vejd Boldvin sa 38 poena, dok je Bonzi Kolson dodao 16.

„Crveno-beli“ sada imaju 11 pobeda i 13 poraza, dok je Makabi ostvario skor od po 12 trijumfa i poraza.

Crvena zvezda će u narednom kolu, 24. februara na svom terenu dočekati Albu, dok će Makabi igrati u Tel Avivu sa Bajernom.

Košarkaši Crvene zvezde bolje su ušli u meč, ali je prva čevrtina završena nerešeno – 18:18. Potom se igralo poen za poen do rezultata 23:23. Usledila je serija gostiju za vođstvo 31:23. Košarkaši Crvene zvezde su nastavili sa dobrom igrom, a u 18. minutu bilo je 40:30 za srpskog i regionalnog šampiona. Gosti su prvo poluvreme dobili rezultatom 44:34.

Crvena zvezda je nastavila sa odličnom igrom i na startu treće četvrtine, a gosti su u poslednji deo meča ušli s vođstvom od 69:55 iako su u pojedinim trenucima imali i po 16 poena prednosti. Makabi je u 34. minutu prišao na 10 poena minusa (73:63). Makabi je potom zaigrao angažovanije, a prava drama viđena je u finišu utakmice.

Domaći košarkaši su na nešto više od dva minuta pre kraja imali minus pet poena (76:81). Trener Crvene zvezde Duško Ivanović potom je zatražio tajm-aut. Usledila je serija grešaka košarkaša gostiju, a Crvena zvezda je na 38 sekundi pre kraja imala samo poen prednosti (83:82). Usledila je neizvesna penal završnica, koja je pripala gostujućim košarkašima. Crvena zvezda je na kraju pobedila 89:86.