Makabi pobedio Juventus, Real u 90+5. do boda

HAIFA – Fudbaleri Makabija pobedili su večeras u Haifi ekipu Juventusa rezultatom 2:0 u meču četvrtog kola grupe H Lige šampiona.

Oba gola za Makabi postigao je Omar Acili u sedmom i 42. minutu.

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović odigrao je svih 90 minuta za Juventus, dok je Filip Kostić ušao na teren u 46. minutu.

U drugom meču Pari Sen Žermen i Benfika remizirali su 1:1.

Kopenhagen i Mančester Siti odigrali su bez golova na „Parken stadionu“, dok su Dortmund i Sevilja takođe remizirali 1:1.

Čelsi je slavio na „San Siru“ protiv Milana 2:0, sa igračem više zbog isključenja Fikaja Tomorija, a Dinamo i Salcburg su remizirali u Zagrebu 1:1.

Lajpcig je osvojio bodove protiv Seltika u Glazgovu 2:0, dok je Real uzeo samo bod na „gostovanju“ Šahtjoru 1:1 i to pogotkom Antonija Ridigera u petom minutu nadoknade.

Rezultati, 4. kola Lige šampiona:

utorak, 11. oktobar:

Grupa E: Dinamo (Z) – Salcburg 1:1 (Ljubičić 40 – Seivald 12), Milann – Čelsi 0:2 (Žoržinjo 21. penal, Obamejang 34).

Tabela: Čelsi 7, Salcburg 6, Milan 4, Dinamo (Z) 4.

Grupa F: Šahtjor – Real Madrid 1:1 (Zubkov 46 – Ridiger 90+5), Seltik – Lajpcig 0:2 (Verner 75, Forsberg 84)

Tabela: Real 10, Lajpcig 6, Šahtjor 5, Seltik 1.

Grupa G: Kopenhagen – Mančester Siti 0:0, Dortmund – Sevilja 1:1 (Belingem 35 – Nianzou 18).

Tabela: Mancester siti 10, Dortmund 7, Sevilja 2, Kopenhagen 2.

Grupa H: Makabi Haifa – Juventus 2:0 (Acili 7, 42), Pari Sen Žermen – Benfika 1:1 (Mbape 40. penal – Žoao Mario 62. penal).

Tabela: PSŽ 8, Benfika 8, Juventus 3, Makabi 3.