Đoković ubedljivo do 3. kola Rolan Garosa

Novak Đoković lako se plasirao u treće kolo Rolan Garosa, novu maksimalnu pobedu u Parizu ostvario je protiv Žoaa Souze sa 6:1, 6:4, 6:3.

Srbin i Portugalac do sada su se sastajali tri puta, a Novak je sva tri duela rešio u svoju korist.

Đoković će u narednoj rundi igrati protiv Argentinca Dijega Švarcmana, koji je u tri seta bio bolji od Stefana Napolitana. Meč je na programu u petak.

Novak Đoković igra protiv Žoaa Souze u drugom kolu Rolan Garosa.

Srbin i Portugalac do sada su se sastajali tri puta, a Novak je sva tri duela rešio u svoju korist. Poslednji put su igrali na Mastersu u Majamiju u martu, kada je Souza osvojio pet gemova – 6:4, 6:1.

Prethodno, Đoković je na otvaranju  bio bolji od Marsela Granoreljsa u tri seta, dok je Souza porazio našeg Janka Tipsarevića u četiri, posle preokreta.

Tok meča:

Novak je servisima otvorio meč, i bez većih problema stigao do 1:0

Nastavio je Đoković u dobrom ritmu, pa je već u prvom servis gemu rivala imao dve šanse da mu oduzme servis – što mu je  i uspelo 2:0.

Nije Novaka slušao prvi servis u uvodnom delu meča, ali su drugi bili dovoljno kvalitetni da se spreči bilo kakva pretnja – 3:0.

14.18 – Još jedan brejk, ponovo Novak lako oduzima servis  protivnika i lako vodi sa 4:0, zatim ponovo osvaja svoj servis i dolazi do 5:0.

14.25 – Napokon i Souza uz muku osvaja svoj servis i smanjuje rezultat na 5:1.

14.29 – Đoković servira za prvi set, malo teže nego što je osvajao prethodne, osvojio je i ovaj i poveo sa 6:1, odnosno 1:0 u setovima

14.35 – Drugi set počinje servisom Souze koji on i osvaja i vodi sa 0:1.

14.37 – Ekspresno Đoković uzvraća i sa nulom osvaja svoj servis, 1:1 u drugom setu.

14.44 – Posle uporne borbe, na servis Souze, Novak uspeva da osvaja gem na servis protivnika i vodi sa 2:1

14.51 – Uporni Souza vraća brejk, posle nešto slabijeg Đokovićevog servisa, ali Srbin već u narednom vraća brejk i opet vodi sa 3:2.

14.58 – Naredni servis rutinski osvaja Novak i povećava vođstvo na 4:2 u drugom setu. Souza uzvraća i smanjuje odmah na 4:3

15.07 – Novak je osvojio svoj servis, 5:3, a zatim Souza vrlo dobrim servisima smanjuje na 5:4.

15.14 – Souza uporno se uporno brani, ali na kraju seta Novak je poveo sa 6:4, odnosno 2:0 u setovima.

15.47 – Treći set počeo je servisom Souze. Nakon odličnih servisa, Souza je osvojio 1. gem i poveo sa 1:0.

15.25 – Prvim asom u meču, Novak je overio gem za izjednačenje 1:1 u trećem setu.

15.27 – Souza siguran na svom servisu, poveo je lako sa 2:1.

15.32 – Siguran na svom servisu, i pored bolje igre Souze, Novak osvaja svoj servis, 2:2.

15.38 – Odlična i borbena igra Novaka u dosadašnjem toku meča. Na servis Souze u većini gemova borio se za brejk šansu ili je imao istu. Souza odlično servira i ipak osvaja svoj servis, 3:2 za Souzu u 3. setu.

15.51 – Ne popuštaju  teniseri u 3. setu, svako osvaja svoj servis. Novak nešto sigurniji od protivnika, Souza podigao nivo igre, grčevito se brani, naizmenične prilike za osvajanje gema odnosno brejk Souze. Najduži gem u dosadašnjem toku meča. Ipak na kraju Novak osvaja i izjednačuje na 3:3.

15.54 – Odlična igra oba tenisera u ovom setu. Novak je podigao nivo, i brejk, 4:3.

16.05 – Uporan je Souza, kao da nije blizu eliminacije, odlično igra, ali i pored nekoliko brejk lopti nije uspeo. Novak je poveo sa 5:3. Souza servira za ostanak u meču.

16.08 – Novak završava meč još jednim brejkom, nešto boljom igrom nego protiv Granoljersa, plasirao se u treće kolo maksimalnim rezultatom 3:0 protiv Souze.