Poljska bolja od Crne Gore u Podgorici

Fudbaleri Poljske pobedili su danas Crnu Goru u Podgorici sa 2:1 i tako ostvarili važan trijumf u borbi za plasman na Svetsko prvenstvo.

Robert Levandovski je doveo Poljsku u vodjstvo u 40. minutu, ali je Stefan Mugoša izjednačio u 63.

Pobedu gostima doneo je Lukaš Pišček u 82. minutu.

Poljska sada ima 13 bodova, šest više od Crne Gore i Danske, koja je kao gost igrala nerešeno bez golova sa Rumunijom.

Rumunija je četvrta na tabeli Grupe E sa šest bodova, koliko ima i Jermenija, dok je poslednji Kazahstan sa samo dva.

Slovačka je uspela da pobedi Maltu sa 2:1 i tako izbegla da napravi neprijatno iznenadjenje.

Vladimir Vajs je u drugom minutu doveo Slovačku u vodjstvo, ali je Malta u 14. izjednačila preko Žana Farudjije.

Iznenadjenje je sprečio Jan Gregus golom u 41. minutu, a posao Slovačkoj je olakšao Farudjija, koji je isključen u 79. Konačan rezultat je u 84. postavio Adam Nemec. Nemec je isključen u nadoknadi zbog drugog žutog kartona.

Slovačka sada ima devet bodova, jedan više od trećeplasirane Slovenije, koja je izgubila od Škotske, golom Krisa Martina u 88. minutu.

Škotska ima sedam bodova i četvrta je na tabeli sa dva boda više od Litvanije, dok je Malta poslednja bez učinka.

Severna Irska je uspela da održi korak za Nemačkom u grupi C, pošto je kao domaćin pobedila Norvešku sa

Strelci su bili Džejmi Vord u drugom i Konor Vašington u 33. minutu.

Irska je druga na tabeli sa 10 bodova, pet manje od Nemačke. Iza su Češka sa osam, Azerbejdžan sa sedam, Norveška sa tri i San Marino bez bodova.