Radnički i Radnik nerešeno u prvoj utakmici sedmog kola

Fudbaleri Radničkog i Radnika iz Surdulice odigrali su večeras u Nišu 1:1, u prvoj utakmici sedmog kola Super lige Srbije.

Radnički sada ima učinak od tri pobede, tri nerešene utakmice i jednog poraza i nalazi se trenutno na trećem mestu tabele sa 12 bodova. Radniku je ovo bio treći poraz u sezoni, uz jednu pobedu i dva remija.

„Derbi južne pruge“ protekao je u velikoj i žestokoj borbi u kojoj su gosti prvi poveli, a domaći ubrzo izjednačili, ali nisu uspeli da ostvare svoj drugi trijumf kod kuće ove sezone.

Radnik je počeo otvoreno, kao i u svim utakmicama do sada i poveo je u devetom minutu, kada je Marko Putinčanin posle auta centrirao sa desne strane u šesnaesterac, a Milan Ćulum, bivši prvotimac Radničkog, sa oko pet metara je lako savladao golmana Aleksandra Jovanovića.

Samo četiri minuta kasnije, slična situacija ponovila se na drugoj strani, kada je Saša Marjanović centrirao, a Miloš Trifunović glavom sproveo loptu u mrežu Miroslava Grujičića.
Tempo do kraja meča nije opadao, ali nijedna ekipa nije uspela da iskoristi svoje šanse.

Ostale utakmice sedmog kola igraju se sutra i prekosutra.