Sautempton pobedio Lester, gol Tadića

Fudbaleri Sautemptona pobedili su danas na svom terenu aktuelnog šampiona Lester sa 3:0, u utakmici 22. kola Premijer lige i tako prekinuli niz od četiri poraza.

Sautempton je poveo u 26. minutu golom Džejmsa Vorda-Prausa i to je bio njegov prvi pogodak u 22 utakmice. Vodjstvo je udvostručio Džej Rodriges u 39. minutu, posle slobodnog udarca Vorda-Prausa. Konačan rezultat postavio je srpski fudbaler Dušan Tadić golom iz jedanaesterca u 86. minutu.

Domaći tim je bez većih problema pobedio, a Lester je imao samo dva šuta u gol.

Sautempton je ostvario sedmu prvenstvenu pobedu i zauzima 11. mesto na tabeli sa 27 bodova. Lester još nema pobedu na gostujućem terenu ove sezone u Premijer ligi, a primio je 37 golova u 22 utakmice.

Ekipa Klaudija Ranijerija pretrpela je 11. poraz u prvenstvu, zauzima 15. mesto na tabeli sa 21 bodom i nalazi se na pet bodova od zone ispadanja.