Siti prestigao Liverpul, Kompani strelac

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u gostima ekipu Sautemptona sa 3:0 u utakmici 33. kola Premijer lige.

Siti je ovom pobedom prestigao Liverpul i treći je na tabeli sa 64 boda, odnosno bodom više od „crvenih“ koji svoj meč 33. kola igraju sutra. Sautempton je na desetom mestu sa 40 bodova.

U prvom poluvremenu današnjeg meča nije bilo pogodaka, ali ni velikih uzbudjenja.

Siti je terensku inicijativu u nastavku krunusiao golom u 55. minutu. Strelac tog gola bio je kapiten Vensan Kompani, kome je to prvi gol u Premijer ligi još od avgusta 2015.

Liroj Sane je u 77. minutu odličan kontranapad Sitija pretvorio u gol, a trijumf ekipe Pepa Gvardiole potvrdio je Serhio Aguero tri minuta kasnije.