Siti ubedljiv protiv Evertona, Brentford pobedio Vest Hem

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u Liverpulu ekipu Evertona sa 3:0, u utakmici 36. kola Premijer lige.

Nemački fudbaler Ilkaj Gundogan je golom iz okreta u 37. minutu doveo aktuelne prvake Engleske u vođstvo. Isti igrač je dva minuta kasnije u svom 300. meču za SIti upisao i asistenciju.

On je uputio centaršut pred gol, a u skoku je najviši bio norveški napadač Erling Haland, koji je postigao 52. gol u sezoni.

Konačan rezultat u 51. minutu postavio je Gundogan svojim drugim golom na meču.

Posle 11. uzastopne pobede u Premijer ligi Siti vodi sa 85 bodova, odnosno tri utakmice pre kraja ima četiri boda više od drugoplasiranog Arsenala.

Everton se nalazi na 17. mestu, poziciju iznad zone ispadanja, sa 32 boda.

U narednom kolu Siti dočekuje Čelsi, dok Everton gostuje Vulverhemptonu.

Brentford je na svom terenu savladao Vest Hem sa 2:0.

Golove za pobedu Brentforda u londonskom derbiju postigli su Brijan Mbemo u 20. i Joan Visa u 43. minutu.

Vest Hem je mogao da smanji rezultat u 67. minutu, ali je gol Denija Ingsa poništen posle gledanja VAR-a zbog igranja rukom.

Brentford je deveti sa 53 boda, a Vest Hem je 15. sa 37 bodova.

Naredni meč Brentford igra na gostovanju protiv Totenhema, dok Vest Hem dočekuje Lids.