Vaterpolo klasik na Tašu: Srbija bolja od Hrvatske, Prlainović odlučio

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku 11:10 (2:3, 2:2, 4:1, 2:3) u Beogradu u derbiju 2. kola B grupe Završnog turnira Svetske lige.

Pred punim tribinama bazena Tašmajdan, Srbija je u meču punom preokreta i neozvesnosti slavila golom Andrije Prlainovića minut pre kraja.

Izabranici Dejana Savića, koji su u finišu treće i početkom četvrte četvrtine serijom 4:0 stekli tri razlike umalo nisu prokockali veliku prednost jer je Hrvatska izjednačila pri kraju.

Kada je bilo najbitnije, na visini zadatka bio je i mladi Ognjen Stojanović sa ukupno tri gola, Prlainović je dao dva, isto koliko i kapiten Filip Filipović i Miloš Ćuk.

Kod aktuelnog svetskog šampiona najbolji je bio Maro Joković sa četiri gola, a dva Havijer Garsija.

Ovim trijumfom „Delfini“ su praktično osigurali prvo mesto u grupi i plasman u četvrtfinale.

Srpski vaterpolisti grupnu fazu zatvaraju danas protiv autsajdera Kazahstana od 21 sat.